REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Karta płatnicza

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy bożonarodzeniowe i wielkanocne bonifikaty pracownicze na kartach przedpłaconych podlegają podatkowi PIT?

Krajowa Informacja Skarbowa w swojej interpretacji wyjaśniła, że świadczenie w postaci Kart przedpłaconych mających postać kart debetowych [płatniczych] oraz Kart przedpłaconych mających postać kart zasilanych pieniądzem elektronicznym, stanowi dla pracowników przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Dodatkowo, wartość świadczenia w postaci Kart przedpłaconych - przekazanych pracownikom - których źródłem finansowania będą środki zakładowego funduszu świadczeń socjalnych korzysta ze zwolnienia z podatku określonego w art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych do wysokości kwoty obowiązującego w roku podatkowym limitu. 

Czy napiwki stanowią przychód dla spółki w świetle ustawy o CIT?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) napiwki nie są uwzględniane jako przychód dla spółki i nie podlegają opodatkowaniu, ponieważ nie są wynagrodzeniem należnym spółce.

Zapłata podatku kartą płatniczą w każdym urzędzie skarbowym

Ministerstwo Finansów poinformowało 31 marca 2023 r., że można już płacić podatki w urzędzie skarbowym za pośrednictwem terminala płatniczego. Płatności kartą przyjmują też organy egzekucyjne – w urzędzie i w miejscu zamieszkania zobowiązanego.

We Włoszech będzie obowiązek przyjmowania płatności kartą

Od 30 czerwca 2022 r. we Włoszech odmowa przyjęcia płatności kartą będzie naruszeniem przepisów, karanym grzywną.

REKLAMA

Jak Polacy obchodzą się z pieniędzmi? Lubiane płatności elektroniczne

Dla większości Polaków pieniądze są ważne, ale nie lubią o nich myśleć i rozmawiać, ani się nimi zajmować. Jednocześnie dobrze kontrolują swoje wydatki. Według najnowszego międzynarodowego badania ,,Postawy wobec form płatności” zleconego przez eService oraz pozostałe podmioty należące do Grupy EVO Payments, prawie 7 na 10 Polaków wskazało, że dokonuje płatności elektronicznych, ponieważ uważa je za szybkie i wygodne. Partnerem badania w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce, jest Visa.

Płatność kartą za granicą

Zaczyna się sezon urlopów i wakacyjnych wyjazdów. Zobacz, co należy wiedzieć o płatności kartą za granicą.

W urzędzie zapłacisz kartą – projekt ustawy

Minister Rozwoju i Finansów chce promować rozwój płatności bezgotówkowych. Stworzony przez niego projekt ustawy zakłada nałożenie na urzędy obowiązku zapewnienia możliwości dokonywania bezgotówkowych płatności za podatki i różnego rodzaju opłaty. Obowiązek zapewnienia tej możliwości będzie dotyczył także niektórych przedsiębiorców, a także pojawi się egzekucji administracyjnej.

Od dnia 6 września 2017 r. zapłacisz mandat kartą

W dniu 6 września 2017 r. weszło w życie rozporządzenie wykonawcze do nowych przepisów Kodeksu w sprawach postępowania o wykroczenia. Premier określa w nim szczegółowe zasady dokonywania płatności w tym m.in. to jakie potwierdzenie dokonania przelewu kierowca powinien uzyskać.

REKLAMA

Co zrobić, gdy nie masz czym zapłacić podczas tankowania lub na bramce?

Każdy z kierowców może znaleźć się w sytuacji, w której nie będzie mógł zapłacić za paliwo, nawet nie z własnej winy. Zepsuty terminal albo awaria w banku może przeszkodzić w płatności, w każdym miejscu. Co zrobić w sytuacji, gdy taka sytuacja spotka nas na stacji benzynowej lub na autostradowych bramkach?

Będą nowe formularze mandatowe w związku z wprowadzeniem płatności kartą

Już niedługo kierowcy będą mogli płacić za mandaty kartami płatniczymi. To spore ułatwienie nie tylko dla obcokrajowców. Jednak wprowadzenie możliwości płacenia za mandaty kartami płatniczymi wymaga m.in. zmiany formularza mandatowego. Projekt rozporządzenia w tej sprawie jest już w uzgodnieniach.

Płatność za mandat kartą płatniczą

Według założeń projektu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji za mandat drogowy już niedługo zapłacimy kartą płatniczą. Policjanci zostaną wyposażeni w terminale płatnicze co pozwoli na zapłatę mandatu od ręki.

Możliwe, że jeszcze w tym roku zapłacimy kartą za mandat

MSWiA oraz Policja zapowiadają, że zrobią wszystko, aby możliwość płacenia kartą płatniczą została uchwalona oraz wdrożona jeszcze w tym roku.

Rynek płatnościach e-commerce w 2016 roku

Rynek płatności e-commerce rozwija się bardzo dynamicznie. Najpierw obserwowaliśmy mozolne początki, w tym zakaz wykorzystania internetu do celów komercyjnych, później jedynie kontakt telefoniczny ze sprzedawcą, aż wreszcie pojawienie się funkcji „koszyka zakupów” i intensywny rozwój metod płatności w e-commerce. Początek roku 2016 to dobry czas na to, aby dokonać retrospekcji i wskazać główne trendy w dalszym rozwoju tego rynku.

Jak ułatwić opłacanie i rozliczanie podróży w firmie transportowej?

Jak ułatwić opłacanie i rozliczanie podróży w firmie transportowej? W dzisiejszych czasach wyjazdy służbowe to codzienność pracowników nawet niewielkich firm. Niestety biurokracja, która się z tym wiąże jest uciążliwa. jak temu zaradzić?

Karty zbliżeniowe na autostradzie A4 między Katowicami a Krakowem

Kierowcy korzystający regularnie z autostrady A4 na odcinku pomiędzy Katowicami a Krakowem mogą zapłacić za przejazd kartą zbliżeniową. Nowe rozwiązanie zaczęło funkcjonować w poniedziałek i docelowo zastąpić ma dotychczasowe abonamenty.

Pozwól klientom płacić kartą: korzyści z przyjmowania płatności kartami płatniczymi.

Płacenie za pomocą kart jest wygodne i bezpieczne – a dodatkowo wpływa na wzrost przychodów. Badania przeprowadzone na konsumentach w 5 europejskich krajach (w tym w Polsce) wykazują jednoznacznie, że klient, któremu umożliwi się korzystanie z kart płatniczych, nie tylko jest bardziej lojalny, ale jest też skłonny wydać więcej pieniędzy.

Jak zapewnić kontrolę nad wydatkami firmowymi i zwiększyć bezpieczeństwo transakcji z kartą Visa Business?

Karty płatnicze pozwalają na dużą redukcję transakcji gotówkowych- zwiększając bezpieczeństwo, wygodę i przejrzystość firmowych wydatków. Wszystko to składa się na wartą uwagi oszczędność pieniędzy i czasu.

Łatwiejszy dostęp do rachunków płatniczych

Nowelizacja ustawy o usługach płatniczych ma ułatwić dostęp do rachunków płatniczych. Konsumenci, którzy nie posiadają dostępu do rachunków płatniczych, będą mogli uzyskać dostęp do rachunku podstawowego, który umożliwi im dokonywanie usług płatniczych, w tym płatności internetowych.

Płatność kartą od 10 zł? Limity płatności kartą w sklepach

Jak pokazują badania przeprowadzone przez Instytut ABR SESTA w blisko 73 % małych, niezrzeszonych sklepach spożywczych, nadal ustalane są minimalne kwoty, powyżej których akceptowana jest płatność kartą. Klienci często zmuszani są do zrobienia zakupów na kwotę 10 zł lub więcej.

Jak ułatwić sobie odzyskanie VAT z transportu międzynarodowego

Odzyskiwanie podatku VAT w przedsiębiorstwach zajmujących się transportem międzynarodowym jest kłopotliwe ze względu na konieczność gromadzenia wielu dokumentów. Jest sposób, by nie było to tak uciążliwe.

Przepisy ws. opłat interchange zatwierdzone przez UE

Ambasadorowie krajów UE zaakceptowali w środę porozumienie z europarlamentem w sprawie przepisów ograniczających wysokość pobieranych przez banki opłat za transakcje przy użyciu karty.

Płacenie kartą u notariusza

Pytanie o formę płatności jest coraz częściej stawiane przez klientów kancelarii notarialnych. Niestety za czynności notarialne nie można zapłacić kartą. Dlaczego rejent przyjmuje płatności jedynie w formie gotówki lub przelewu?

Dyspozycja na wypadek śmierci

Dyspozycja na wypadek śmierci to możliwość, o jakiej obligatoryjnie powinien zostać poinformowany klient banku lub SKOK-u. Powyższe wynika z projektu nowelizacji prawa bankowego, której głównym celem jest ułatwienie dostępu do informacji o istnieniu rachunków osoby zmarłej.

Urlop 2014 z gotówką i kartą płatniczą

Na urlop 2014 warto zabrać – zdaniem ekspertów PKO Banku Polskiego SA – zarówno gotówkę jak i kartę płatniczą (kredytową lub debetową). Rozsądne korzystanie z kart może uchronić przed nadmiernymi kosztami dodatkowymi związanymi z transakcjami oraz wypłatami gotówki.

Zastrzeżenie karty płatniczej

Zastrzeżenie karty płatniczej to procedura stosowana w wyjątkowych przypadkach, takich jak zgubienie, kradzież lub zniszczenie karty. Od stycznia 2014 dostępny jest jeden, wspólny numer służący zastrzeganiu kart płatniczych – 828 828 828.

Nowelizacja ustawy o usługach płatniczych

Od 1 stycznia 2014 r. obowiązuje znowelizowana ustawa o usługach płatniczych.

Będą zmiany w ustawie o usługach płatniczych

Poszerzenie kręgu podmiotów uprawnionych do wydawania pieniądza elektronicznego oraz kompleksowe uregulowanie tematyki usług płatniczych w jednej ustawie – takie rozwiązania zapowiada projekt nowelizacji ustawy o usługach płatniczych.

Elektroniczny instrument płatniczy

Pod pojęciem elektronicznego instrumentu płatniczego należy rozumieć każdy instrument płatniczy, w tym z dostępem do środków pieniężnych na odległość, umożliwiający posiadaczowi dokonywanie operacji przy użyciu informatycznych nośników danych lub elektroniczną identyfikację posiadacza niezbędną do dokonania operacji, w szczególności kartę płatniczą lub instrument pieniądza elektronicznego.

Umowa o elektroniczny instrument płatniczy

Elektroniczny instrument płatniczy oznacza każdy instrument płatniczy, w tym z dostępem do środków pieniężnych na odległość, umożliwiający posiadaczowi dokonywanie operacji przy użyciu informatycznych nośników danych lub elektroniczną identyfikację posiadacza niezbędną do dokonania operacji, w szczególności kartę płatniczą lub instrument pieniądza elektronicznego.

Co robić po zgubieniu karty płatniczej?

Zgubioną lub skradzioną kartę płatniczą należy jak najszybciej zastrzec. 2/3 użytkowników kart przyznaje, że nie ma nawet zanotowanego numeru telefonu, pod który należy zadzwonić właśnie w takim przypadku. Czas zmienić złe nawyki, zanim będzie za późno.

Senior w banku: Karty debetowe i kredytowe

Karta debetowa wydawana jest do rachunku bankowego i podobnie jak karta kredytowa umożliwia płacenie za zakupy. Bank przed podpisaniem umowy o kartę, sprawdzi naszą zdolność kredytową i ustali wysokość limitu kredytowego.

Karta płatnicza

Karta płatnicza to elektroniczny środek płatniczy. Wydawana przez banki, stanowi podstawowe narzędzie dostępu do pieniędzy zgromadzonych na rachunku bankowym.

Pieniądz elektroniczny

Przez pieniądz elektroniczny należy rozumieć wartość pieniężną stanowiącą elektroniczny odpowiednik znaków pieniężnych, która spełnia łącznie pewne warunki.

Jakie są rodzaje kart bankowych?

Obecnie Polska należy do państw europejskich, w których ok. 80% płatności dokonywana jest gotówką. W rozwiniętych krajach proporcja jest odwrotna. W krajach skandynawskich stopniowo wprowadzany jest program całkowitej eliminacji pieniądza gotówkowego. 11 stycznia 2011 roku Minister Finansów ogłosił, że Polska również chce opracować i wdrożyć plan eliminacji obrotu gotówkowego.

Kiedy zapłacisz za zakupy dokonane skradzioną kartą?

Brak roztropności może sprawić, że za nieautoryzowane użycie naszej karty płatniczej, będziemy musieli zapłacić w całości z własnej kieszeni. Jak tego uniknąć?

Kradzież lub zaginięcie karty płatniczej

W Polsce w obiegu znajduje się obecnie ponad 30 milionów kart płatniczych. Każda z nich narażona jest na ryzyko kradzieży lub zaginięcia – a w rezultacie - użycia wbrew woli posiadacza karty. Kto jednak odpowiada za nieuczciwą transakcję?

Co zrobić by nie stracić pieniędzy po kradzieży karty płatniczej

Bank pokryje straty wynikłe z kradzieży karty, chyba że wykaże winę jej niedawnego posiadacza. Sprawdź jak postępować, by nie stracić na kradzieży karty płatniczej.

Co to jest usługa cash back

Cash back to usługa bankowa, która polega na możliwości wypłaty środków pieniężnych przez posiadacza karty płatniczej, przy okazji robienia zakupów w sklepie.

Odpowiedzialność w przypadku utraty karty płatniczej

Utraciłam kartę płatniczą na skutek kradzieży. Jak przedstawia się w tej sytuacji moja odpowiedzialność co do transakcji dokonanych tą kartą?

Czy sprzedawca może zniszczyć kartę płatniczą

Kilka dni temu robiłam zakupy i płaciłam kartą płatniczą. Ekspedientka poinformowała mnie, że transakcja została odrzucona. Na moich oczach moja karta został przecięta nożyczkami. Złożyłam reklamacje, bo przecież to moja karta.

REKLAMA