REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Tematy, Lokata bankowa

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych 2024 (koniec lutego) – ranking najlepszych ofert banków [Tabela]

Ile wynosi oprocentowanie najlepszych depozytów bankowych pod koniec lutego 2024 roku? Jakie odsetki można uzyskać z lokat bankowych i kont oszczędnościowych? W lutym 2024 r. kontynuowany jest trend spadku oprocentowania lokat bankowych i kont oszczędnościowych, rozpoczęty pod koniec 2022 roku. Widać wyraźnie, że banki przygotowują się do obniżek stóp procentowych NBP. Ale coraz większa grupa ekspertów nie przewiduje cięcia stóp w 2024 roku. Jak będzie w rzeczywistości?

Jakie odsetki dają banki na lokatach i kontach oszczędnościowych? [Koniec listopada 2023 r.]

Jakie odsetki można uzyskać z najlepszych lokat bankowych i kont oszczędnościowych pod koniec listopada 2023 roku? 

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych – najlepsze oferty banków pod koniec listopada 2023 r. [Tabela]

Ile wynosi oprocentowanie najlepszych depozytów bankowych pod koniec listopada 2023 roku? Jakie odsetki można uzyskać z lokat bankowych i kont oszczędnościowych?

4% na lokacie bankowej już niedługo? Tak, to bardzo prawdopodobne. Lepiej kupić obligacje?

Jeszcze w czerwcu 2023 r. banki potrafiły kusić nas oprocentowaniem depozytów na poziomie 10%. Teraz błyskawicznie topnieje oferta na 7% lub więcej w skali roku. Co gorsza oprocentowanie lokat bankowych powinno spadać wraz ze spodziewanymi cięciami stóp procentowych.

REKLAMA

Oprocentowanie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych 2023 - koniec października [Tabela]

Jakie oprocentowanie oferują banki pod koniec października 2023 r. na lokatach i kontach oszczędnościowych? Czy jeszcze warto oszczędzać w ten sposób? Jak informuje Bartosz Turek, główny analityk HRE Investment Trust, kończący się powoli październik był kolejnym miesiącem złych informacji dla oszczędzających. Nie było aż tak źle jak we wrześniu, ale i teraz wiele banków ograniczyło depozytowe promocje. Chociaż warto zauważyć, że jeden bank zaoferował w październiku lokatę oprocentowaną stawką 8%.

16 języków Europy. Miłość, sport, biznes. O czym najczęściej rozmawia się w poszczególnych krajach Starego Kontynentu?

Analiza słownictwa, tweetów i wyszukiwania w Google, obejmująca 16 języków europejskich, wyłoniła najbardziej interesujące tematy dla poszczególnych kultur. Dzięki badaniu Preply wiemy już, które narody najlepiej wyrażają konkretne emocje i jakie podejmują tematy, kto najczęściej rozmawia o jedzeniu i które słownictwo uważane jest za najbardziej „stylowe”.

Czy wspólne posiadanie lokaty z wujem skutkuje obowiązkiem opodatkowania darowizny?

Zdaniem Krajowej Informacji Skarbowej samo wspólne posiadanie lokaty bankowej z wujem, nawet jeśli środki na tej lokacie pochodzą wyłącznie od wuja, nie skutkuje automatycznie obowiązkiem opodatkowania darowizny.

Oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych - koniec lipca 2023 r. Ile wynosi?

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych w lipcu 2023 r. jest najgorsze od niemal roku - tak wynika z danych zebranych przez HREIT. 

REKLAMA

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych 2023 - koniec maja, początek czerwca. Tabela

Jakie oprocentowanie lokat terminowych i kont oszczędnościowych oferują banki pod koniec maja 2023 r.?

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych 2023 - (kwiecień/maj). Tabela

W kwietniu 2023 r. nastąpiło dalsze pogorszenie oprocentowania bankowych depozytów (lokat terminowych i kont oszczędnościowych). Część banków zdecydowała się na zmniejszenie oprocentowania lub zaostrzenie dodatkowych warunków skorzystania z promocyjnych depozytów. Tylko jeden bank wyszedł z propozycją lepszą niż przed miesiącem, ale niestety tylko do 1500 klientów. 

Opłacalność lokat bankowych a inflacja i podatek. Kiedy będzie można realnie zarobić na depozytach?

O kilku dobrych lat inflacja pochłania siłę nabywczą oszczędności znacznie szybciej niż banki są w stanie doliczać do nich odsetki. Efektem są realne straty, które stały się naszą codziennością już 7 lat temu. Dopiero jednak lokaty kończące się w ostatnich miesiacach potrafiły przynosić kilkunastoprocentowe realne straty. Prognozy sugerują, że będzie lepiej, ale na realne zyski przyjdzie jeszcze poczekać rok czy dwa.

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych - luty/marzec 2023

Oszczędzający nie mają najlepszych humorów na początku 2023. Tak w styczniu, jak i w lutym bieżącego roku średnie oprocentowanie najlepszych depozytów poszło w dół. Wprawdzie obniżki oprocentowania są niewielkie, ale już w 2022 roku widać było, że banki starały się zmieniać na niekorzyść klientów oferty depozytowe np. skracając okresy oszczędzania i wprowadzając dodatkowe wymagania.

Nadpłata kredytu, czy oszczędzanie na lokacie - co się bardziej opłaca

W 2022 roku Polacy przeznaczyli na nadpłaty kredytów mieszkaniowych rekordową kwotę - najprawdopodobniej ponad 40 mld złotych. Wybór był prosty, bo złotowe hipoteki były oprocentowane wyżej niż lokaty bankowe. Takie bieżące porównania nie pokazują nam jednak pełnego obrazu skutków nadpłaty kredytów. W ostatnich latach budowanie oszczędności mogło mieć więcej sensu niż nadpłata hipoteki.

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych – listopad/grudzień 2022 [Tabela]

Jakie oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych oferują banki na przełomie listopada i grudnia 2022 r.? Najlepiej oprocentowane lokaty i rachunki oszczędnościowe dają w tym momencie zarobić około 8% w skali roku. Takie oferty ma już większość banków. Aby skorzystać z tych ofert trzeba jednak spełnić dodatkowe wymagania.

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych – październik/listopad 2022 [Tabela]

Jakie oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych oferują banki na przełomie października i listopada 2022 r.? W październiku banki wciąż jeszcze poprawiały ofertę depozytową, ale wzrost oprocentowania był najniższy od listopada 2021 roku – wynika z danych zebranych przez HRE Investments. Ponad 15% realnie stracili posiadacze rocznych lokat, którzy zanieśli swoje oszczędności do banku w październiku 2021 roku. Winna jest oczywiście inflacja, którą GUS wstępnie oszacował na 17,9% w październiku 2022 r.

Getin Noble Bank - przymusowa restrukturyzacja od 30 września 2022 r. Skutki dla klientów

Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął 30 września 2022 r. przymusową restrukturyzację Getin Noble Banku, którego działalność zostanie 3 października 2022 r. przeniesiona do wspólnego banku BFG i Systemu Ochrony Banków Komercyjnych, utworzonego przez osiem banków komercyjnych - poinformował BFG w komunikacie z 30 września 2022 r. Na proces ten przeznaczono kwotę 10,34 mld zł bezzwrotnego wsparcia.

Oprocentowanie lokat w 2022 roku

Nominalne oprocentowanie lokat jest obecnie dużo wyższe niż jeszcze na początku roku. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, czy to wystarczyło, aby przyciągnąć oszczędności Polaków.

Procenty z lokat przegrywają z inflacją w Polsce i UE

Inflacja dwucyfrowa jednak odsetki w bankach niewiele wyższe niż przed wojną. To realia nie tylko polskie

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych – sierpień 2022 [Tabela]

Jakie oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych oferują banki na początku sierpnia 2022 r.? Przez ostatnie kilka miesięcy można było obserwować dynamiczną poprawę ofert lokat i rachunków oszczędnościowych. I choć banki nadal podwyższają oprocentowanie tych produktów to wydaje się, że najwyższe podwyżki już za nami.

Czy są lokaty na 7% w 2022 r.?

Czy są lokaty na 7% w 2022 r.?

Oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych w 2022 roku - II połowa maja. Odsetki 20 razy wyższe niż przed rokiem

Jakie oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych oferują banki w drugiej połowie maja 2022 roku? Ile można zarobić na lokacie bankowej? Czy (i ile) oszczędności na lokacie lub koncie oszczędnościowym tracą na wartości w czasie inflacji?

Problemy z polisolokatami – jak odzyskać pieniądze

Czym są umowy ubezpieczeniowe na życie z funduszem kapitałowym (polisolokaty) i dlaczego ich postanowienia są niezgodne z prawem? Jakie kroki prawne należy podjąć, aby odzyskać pieniądze zainwestowane w polisolokaty? Kwestie te wyjaśnia Adam Jaworski, aplikant radcowski z Kancelarii Prawnej Rachelski i Wspólnicy.

Prawa klientów Amber Gold

Klienci Amber Gold po upadku spółki mogą dochodzić swoich praw w ramach postępowania upadłościowego lub w drodze procesu cywilnego i egzekucji sądowej.

Czym jest parabank?

Ponad połowa pytanych osób nie wie czym tak na prawdę jest parabank. Tyle samo osób nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, co się stanie z ich pieniędzmi w sytuacji bankructwa parabanku.

Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa

W Krajowej Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej zrzeszają się spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe (są ich wyłącznymi członkami). Kasa Krajowa stanowi spółdzielnię osób prawnych. Do jej zdań należy przeprowadzanie lustracji zrzeszonych kas.

Czynności zastrzeżone wyłącznie dla banku hipotecznego

Ustawa o listach zastawnych i bankach hipotecznych przewiduje czynności zastrzeżone wyłącznie dla banku hipotecznego.

Od 2012 r. podatek Belki we wszystkich lokatach

Nowe zasady zaokrąglania odsetek spowodują zniknięcie z rynku usług bankowych tzw. lokat antybelkowych.

Koniec z lokatami antypodatkowymi

Rada Ministrów przyjęła projekt, który zlikwiduje tzw. lokaty antypodatkowe, umożliwiające unikanie płacenia podatku od zysków kapitałowych.

Lokaty „antybelkowe” jednak z podatkiem

Ministerstwo Finansów chce skończyć z praktyką banków, które poprzez dzienną kapitalizację odsetek proponują klientom lokaty i rachunki bez podatku Belki. Od 1 lipca ma obowiązywać inny system zaokrąglania podstawy opodatkowania i podatku.

Co to jest podatek Belki?

Podatek Belki (prawnie nazywany podatkiem od dochodów kapitałowych) - to rodzaj płaconego wg stałej stawki niezależnie od wielkości przychodu podatku dochodowego od osób fizycznych, który regulują art. 30a i 30b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.

REKLAMA