REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Tematy, Zrównanie wieku emerytalnego

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Rząd proponuje emerytom srebrną gospodarkę. Co to jest? Nie będzie podniesienia i zrównania wieku emerytalnego

Propozycja rządu to wprowadzania zachęt do utrzymywania aktywności zawodowej przez dłuższy czas. Gospodarka oparta na pracy emerytów, to srebrna gospodarka.

Rząd wyklucza zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Internauci postulują 65 lat dla kobiet

Szef kancelarii premiera D. Tuska odniósł się do wypowiedzi min.ds. równości Katarzyny Kotuli, która powiedziała, że "dyskusja o zrównaniu wieku emerytalnego jest nieunikniona". Jan Grabiec wykluczył możliwość zrównania tego wieku. W kontekście komunikatu przedstawiciela premiera warto zwrócić uwagę na postulaty takiego zrównania zgłaszane systematycznie przez internautów. 

16 języków Europy. Miłość, sport, biznes. O czym najczęściej rozmawia się w poszczególnych krajach Starego Kontynentu?

Analiza słownictwa, tweetów i wyszukiwania w Google, obejmująca 16 języków europejskich, wyłoniła najbardziej interesujące tematy dla poszczególnych kultur. Dzięki badaniu Preply wiemy już, które narody najlepiej wyrażają konkretne emocje i jakie podejmują tematy, kto najczęściej rozmawia o jedzeniu i które słownictwo uważane jest za najbardziej „stylowe”.

Wyższy wiek emerytalny – wyrok TK

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 7 maja 2014 roku (sygnatura akt K 43/12) wyższy wiek emerytalny (67 lat) zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn jest zgodny z konstytucją a także z regulacjami prawa międzynarodowego. TK stwierdził natomiast niekonstytucyjność regulacji dotyczących emerytur częściowych.

REKLAMA

Dlaczego podwyższany i zrównywany będzie wiek emerytalny

Podwyższenie wieku emerytalnego zapowiadane jest już od dnia wygłoszenia expose. Wiek przechodzenia na emerytury zostanie wydłużony aż do 67 lat. Warto poznać przyczyny podwyższenia powszechnego wieku emerytalnego.

Wydłużenie wieku emerytalnego sędziów i prokuratorów

Zasady przechodzenia w stan spoczynku sędziów i prokuratorów mają ulec zmianie. Znamy już dokładnie nowe warunki wieku, jaki uprawnia do przejścia w stan spoczynku. Zostanie on znacznie podwyższony.

Wydłużenie wieku emerytalnego a świadczenie przedemerytalne

Czy wydłużenie powszechnego wieku emerytalnego do 67 lat, dla kobiet i mężczyzn będzie miało wpływ na świadczenia przedemerytalne?

Wydłużenie powszechne wieku emerytalnego a zwiększenie ochrony przed wypowiedzeniem

Podwyższenie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 lat będzie miało wpływ na zmianę w okresie przedemerytalnym, który chroni pracownika przed wypowiedzeniem.

REKLAMA

W jaki sposób będzie wydłużany powszechny wiek emerytalny kobiet

Jednym z najważniejszych założeń zmian w systemie emerytalnym jest wydłużenie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Wiek emerytalny kobiet ma zostać wydłużony aż o 7 lat.

Sposób wydłużania powszechnego wieku emerytalnego u mężczyzn

Propozycja podwyższenie wieku emerytalnego mężczyzn do 67 roku życia to efekt zapowiedzi premiera zmian w systemie emerytalnym. Wiek emerytalny mężczyzn będzie zwiększany systematycznie.

Konsultacje społeczne w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego

Trwają konsultacje społeczne dotyczące jednej z najważniejszy, jak nie najważniejszej reform zapowiedzianych w expose przez premiera. Konsultacje dotyczą zrównania i wydłużenia powszechnego wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.

Podwyższenie wieku emerytalnego rolników

Zmiany w systemie emerytalnym dotkną również świadczeń emerytalnych rolników. W ich przypadków zostanie podwyższony wiek, który uprawnia rolnika do przejścia na emeryturę.

Podwyższenie wieku emerytalnego najważniejsze zmiany

Projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw zakłada przede wszystkim podwyższenie i wydłużenie powszechnego wieku emerytalnego, czy to jedyna zmiana jaka nas czeka w systemie emerytalnym.

Podwyższenie wieku emerytalnego a emerytury kapitałowe

Wydłużenie wieku emerytalnego będzie miało wpływ na zasady przyznawania wielu świadczeń, w tym na emerytury kapitałowe.

REKLAMA