| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Konsument i umowy > Ubezpieczenia > Ubezpieczenia na życie > Ubezpieczenie NNW dla studentów

Ubezpieczenie NNW dla studentów

Całoroczne ubezpieczenia NNW zwykle, wraz z ubezpieczeniem kosztów leczenia, dodawane są do kart młodzieżowych, popularnych szczególnie wśród studentów wyższych uczelni, którzy podróżują. Ubezpieczenia te bowiem najczęściej obejmują terytorium całego świata.

Zakończenie

Podsumowując, należy przypomnieć, że ubezpieczenie NNW jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Obecnie coraz częściej obejmuje wypadki powstałe nie tylko na terenie RP, ale może także wypadki powstałe poza jej granicami. Należy zwrócić uwagę, że mogą występować wyłączenia terytorialne dla poszczególnych zdarzeń wskazanych w warunkach ubezpieczenia.

Świadczenia z ubezpieczenia NNW szkolnego wypłacane są niezależnie od przysługujących z umowy ubezpieczenia OC, czy też innych umów ubezpieczenia NNW czy ubezpieczenia na życie.

Warto zadbać, aby suma ubezpieczenia była na odpowiednio wysokim poziomie. Składka ubezpieczeniowa to zazwyczaj kilka promili sumy ubezpieczenia.

Istotne jest także zapoznanie się z określonym w warunkach umowy zakresem odpowiedzialności ubezpieczyciela, w tym tabelą uszczerbków na zdrowiu, co pozwoli uniknąć późniejszych rozczarowań zakresem udzielanej ochrony ubezpieczeniowej.

Nawet w sytuacji, gdy umowę ubezpieczenia zawiera szkoła i jest ona wówczas stroną umowy, ubezpieczony ma prawo do uzyskania od ubezpieczyciela informacji o postanowieniach zawartej umowy oraz ogólnych warunkach ubezpieczenia w zakresie, w jakim dotyczą praw i obowiązków ubezpieczonego.

Źródło: Rzecznik Ubezpieczonych

Polecamy serwis: Ubezpieczenia

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jakub Pszczółkowski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK