| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Ubezpieczenia > Ubezpieczenia rolnicze > Autocasco dla rolników – Agrocasco

Autocasco dla rolników – Agrocasco

Nowym i jakże ciekawym produktem przeznaczonym dla producentów rolnych jest tak zwane Agrocasco, które swoją nazwą nawiązuje do popularnego i znanego już od dawna Autocasco.

Zakres ochrony tego produktu jest jednak o wiele szerszy niż w przypadku jego samochodowego odpowiednika – obejmuje ono nie tylko pojazdy na które nałożono wymóg rejestracji (np. ciągnik, przyczepa), ale także (a może wręcz przede wszystkim) te które są zwolnione z tego obowiązku. W związku z powyższym ubezpieczenie chroni kombajny, agregaty uprawowe, sadzarki, prasy, siewniki, glebogryzarki , a także brony, rozsiewacze nawozów.

Zobacz: Pomoc prawna

Zakres ochronny polisy

Wykupienie takiej polisy chroni nasze maszyny od: pożaru, huraganu, gradu, powodzi, kradzieży z miejsca przechowywania oraz rabunku, zatarcia sprzęgła, czy też uszkodzenia młocarni w kombajnie zbożowym powodując jego zapalenie.

Przemiany gospodarcze, które nastąpiły w przeciągu ostatnich 20 lat oraz otwarcie granic spowodowało napływ maszyn rolniczych do polskiego rolnictwa tak nowych jak i używanych. Wartość specjalistycznych maszyn rolniczych jest niebagatelna i czasami sięga nawet jednego miliona złotych. Jest to więc bardzo poważny wydatek, który wymaga zabezpieczenia przed ewentualną utratą lub zniszczeniem i innymi zdarzeniami losowymi.

Dodatkowym walorem tego typu ubezpieczeń jest:
– atrakcyjność finansowa,
– brak wymogu posiadania zabezpieczeń przeciwkradzieżowych
– brak konieczności przeprowadzania oględzin i wykonywania zdjęć pojazdów
– możliwość zawierana ubezpieczenia w specjalistycznych pakietach ubezpieczeń dla rolnictwa
– stosowanie atrakcyjnych zniżek

Ubezpieczenie Agrocasco nie zwalnia rolnika z obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu posiadania pojazdów mechanicznych. Polisa Agrocasco nie zabezpiecza także na wypadek wypłaty odszkodowania za szkody wyrządzone na rzecz osób trzecich, które zostały poszkodowane w zdarzeniu w którym rolnik został uznany za sprawcę – właściwa jest tutaj (obowiązkowa) polisa OC pojazdu.

Zobacz również serwis: Prawo na drodze

Pojazdy wolnobieżne, będące własnością rolników indywidualnych, są objęte ochroną ubezpieczeniową w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego.

Zobacz również serwis: Konsument i umowy

W przypadku posiadania polisy Agrocasco - maszyny i pojazdy rolnicze są objęte ochroną zarówno podczas ich przechowywania w obrębie gospodarstwa, jak i podczas prac polowych oraz użytkowania maszyn do transportu. Agrocasco uwzględnia też pokrycie kosztów zabezpieczenia uszkodzonej maszyny do dnia wykonania oględzin i zapłatę za uzasadniony ekonomicznie transport uszkodzonej maszyny do zakładu naprawczego.

Autorzy:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

W przypadku posiadania polisy Agrocasco - maszyny i pojazdy rolnicze są objęte ochroną zarówno podczas ich przechowywania w obrębie gospodarstwa.
W przypadku posiadania polisy Agrocasco - maszyny i pojazdy rolnicze są objęte ochroną zarówno podczas ich przechowywania w obrębie gospodarstwa.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kirill Bigai

Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Preply dla poszukiwania korepetytorów online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK