| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Finanse > Co to jest usługa cash back

Co to jest usługa cash back

Cash back to usługa bankowa, która polega na możliwości wypłaty środków pieniężnych przez posiadacza karty płatniczej, przy okazji robienia zakupów w sklepie.

Pobranie gotówki podczas robienia zakupów jest wygodnym sposobem. Posiadacz karty płatniczej nie musi szukać bankomatu. W ramach tej usługi klient może wypłacić w sklepie jednorazowo nawet do 200 zł. Przy tym wysokość kwoty jest niezależna od wartości poczynionych zakupów.

Przykładowo idąc do sklepu, w którym można skorzystać z usługi cash back podczas zakupów o wartości 10 zł, możliwe jest pobranie dodatkowo maksymalnej kwoty, czyli właśnie 200 zł.

Nie we wszystkich placówkach handlowych taka możliwość jest dostępna. Wypłaty gotówki w ramach usługi cash back można dokonać jedynie u tych akceptantów, którzy przewidują taką możliwość. W Polsce jest to obecnie około kilkanaście tysięcy placówek handlowych.

Zobacz również serwis: Finanse

Korzystać z tej usługi mogą klienci tych banków, które uruchomiły taką usługę.

Korzystanie z tej usługi jest możliwe w przypadku posiadaczy kart debetowych. Jest ona wydawana do rachunku bankowego. Można nią płacić w punktach handlowo-usługowych do wysokości stanu konta, dostępnego limitu debetowego i kredytu odnawialnego.

Zobacz również serwis: Umowy finansowe

Można też wypłacać pieniądze z bankomatu. Transakcje są rozliczane zaraz po otrzymaniu przez bank informacji o jej przeprowadzeniu. Oznacza to, że rachunek posiadacza karty, który płacił kartą debetową, będzie od razu obciążony tą kwotą.

Karta wymaga autoryzacji, czyli sprawdzenia autentyczności oraz dostępności środków zgromadzonych na rachunku. W wyniku autoryzacji zakładana jest również blokada wysokości kwoty transakcji, co uniemożliwia przekroczenie salda rachunku.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Admiral Tax Ltd

Eksperci w planowaniu podatkowym i optymalizacji kosztów fiskalnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »