| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Finanse > Co to jest usługa cash back

Co to jest usługa cash back

Cash back to usługa bankowa, która polega na możliwości wypłaty środków pieniężnych przez posiadacza karty płatniczej, przy okazji robienia zakupów w sklepie.

Pobranie gotówki podczas robienia zakupów jest wygodnym sposobem. Posiadacz karty płatniczej nie musi szukać bankomatu. W ramach tej usługi klient może wypłacić w sklepie jednorazowo nawet do 200 zł. Przy tym wysokość kwoty jest niezależna od wartości poczynionych zakupów.

Przykładowo idąc do sklepu, w którym można skorzystać z usługi cash back podczas zakupów o wartości 10 zł, możliwe jest pobranie dodatkowo maksymalnej kwoty, czyli właśnie 200 zł.

Nie we wszystkich placówkach handlowych taka możliwość jest dostępna. Wypłaty gotówki w ramach usługi cash back można dokonać jedynie u tych akceptantów, którzy przewidują taką możliwość. W Polsce jest to obecnie około kilkanaście tysięcy placówek handlowych.

Zobacz również serwis: Finanse

Korzystać z tej usługi mogą klienci tych banków, które uruchomiły taką usługę.

Korzystanie z tej usługi jest możliwe w przypadku posiadaczy kart debetowych. Jest ona wydawana do rachunku bankowego. Można nią płacić w punktach handlowo-usługowych do wysokości stanu konta, dostępnego limitu debetowego i kredytu odnawialnego.

Zobacz również serwis: Umowy finansowe

Można też wypłacać pieniądze z bankomatu. Transakcje są rozliczane zaraz po otrzymaniu przez bank informacji o jej przeprowadzeniu. Oznacza to, że rachunek posiadacza karty, który płacił kartą debetową, będzie od razu obciążony tą kwotą.

Karta wymaga autoryzacji, czyli sprawdzenia autentyczności oraz dostępności środków zgromadzonych na rachunku. W wyniku autoryzacji zakładana jest również blokada wysokości kwoty transakcji, co uniemożliwia przekroczenie salda rachunku.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Bernardo Cartoni i Wspólnicy Sp. K.

Kancelaria Prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK