| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Finanse > Umowa o przeniesienie własności i rentę - WZÓR UMOWY

Umowa o przeniesienie własności i rentę - WZÓR UMOWY

W ramach umowy właściciel nieruchomości może przenieść jej własność w zamian za co nabywający zobowiązuje się płacić mu comiesięczną rentę.

§ 2

Stawający ad 2 i 3 przenoszą własność opisanej w § 1 nieruchomości, a stawający ad 1 przyjmuje nieruchomość na własność. 

§ 3

Stawający ad 1 zobowiązuje się wypłacać stawającym ad 2 i ad 3 dożywotnią rentę w wysokości ................................... zł (..........................................................) miesięcznie, do 20-go dnia każdego miesiąca z ustawowymi odsetkami w przypadku opóźnienia w spełnieniu któregokolwiek świadczenia.   W przypadku śmierci stawającego ad 2 lub stawającego ad 3 renta ulega zmniejszeniu o kwotę ............... zł (............................................................) i wynosić będzie ........ zł (............................................................). Renta podlega corocznej waloryzacji o wskaźnik inflacji ogłoszony przez Główny Urząd Statystyczny na dzień 31 grudnia danego roku.

§ 4

Stawający oświadczają, że koszty tego aktu ponosi stawający ad 1.

Pobrano wynagrodzenie z § § 2, 6 rozp. Min. Spraw. z dnia 12.04.1991r. (Dz.U. nr 33, poz. 146) w kwocie ............... oraz podatek od towarów i usług z ustawy z dnia 8.01.1993 r. (Dz.U. nr 11, poz. 50) w kwocie ..............., razem ............... zł (...............................................................................................).


Akt ten odczytano, przyjęto i podpisano


Na oryginale podpisy Stawających i Notariusza

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa o przeniesienie własności i rentę

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kirill Bigai

Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Preply dla poszukiwania korepetytorów online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK