| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Umowa kupno-sprzedaż > Zgłoszenie reklamacji imprezy turystycznej

Zgłoszenie reklamacji imprezy turystycznej

Zmiana programu zwiedzania czy miejsca zakwaterowania, opóźniony wyjazd lub powrót do kraju, mniejsza, niż przewidziana w umowie, ilość posiłków to często zdarzające się w praktyce sytuacje. Aby uzyskać odszkodowanie trzeba zgłosić reklamację imprezy turystycznej.

Od klienta nie mogą być pobierane żadne dodatkowe świadczenia – np. kara umowna. Takie odstąpienie od umowy powoduje również, że klientowi przysługuje zwrot pełnej kwoty ceny imprezy, bez jakichkolwiek potrąceń.

Czego można żądać po powrocie

Po powrocie można również dochodzić odszkodowania za niewłaściwe wykonanie umowy, nie będzie to jednak możliwe, gdy świadczenia zastępczego nie można było wykonać wyłącznie z powodu działania siły wyższej albo działań lub zaniechań osób trzecich, które nie uczestniczą w wykonywaniu świadczenia zastępczego, o ile takiego postępowania tych osób nie można było przewidzieć ani uniknąć.

Od biura podróży można również żądać zwrotu poniesionych kosztów (należy zbierać rachunki – np. gdy klient musiał wykupić dodatkowo wyżywienie, które powinien mieć zagwarantowane).

PRZYKŁAD: Marcin K. wykupił wczasy w Chrowacji, podczas których miał mieszkać w 3-gwiazdkowym hotelu „Obis”. Po przyjeździe na miejsce okazało się jednak, że w hotelu przedłużył się remont i turyści zostaną zakwaterowani w sąsiednim hotelu tej samej klasy. Marcin K. może nie wyrazić zgody na taką zamianę i odstąpić od umowy np. wówczas, gdy okaże się, że w hotelu panują fatalne warunki sanitarne, absolutnie niedopuszczalne w tej klasie, a biuro podróży nie oferuje mu innego miejsca zakwaterowania.

Przeczytaj równie: Jak napisać złoszenie reklamacji imprezy turystycznej.

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jak reklamować imprezę turystyczną?
Jak reklamować imprezę turystyczną?

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Adrian Błaszkiewicz

Ekspert w zakresie VAT

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK