| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Umowy w firmie > Umowa o konwój pieniędzy - WZÓR UMOWY

Umowa o konwój pieniędzy - WZÓR UMOWY

W ramach umowy Zleceniodawca zleca Zleceniobiorcy świadczenie usługi, polegającej na transporcie pieniędzy. W zamian Zleceniobiorca otrzymuje wynagrodzenie.


UMOWA O KONWÓJ PIENIĘDZY


zawarta w dniu ....................... r. w ........................., pomiędzy:


1. ......................................... z siedzibą w .................................... przy ul. ...................................., numer KRS .........................zwanym dalej Zleceniodawcą, reprezentowanym przez:

...........................................,

...........................................,


oraz


2. ......................................... z siedzibą w .................................... przy ul. ...................................., numer KRS .........................zwanym dalej Zleceniobiorcą, reprezentowanym przez:

...........................................,

...........................................,


o następującej treści: 


§ 1

Zleceniodawca zleca Zleceniobiorcy świadczenie usług polegających na stałym przewożeniu pieniędzy z zakładu Zleceniodawcy w ....................... do Banku w  ......................... i wpłacaniu ich na rachunek bankowy Zleceniodawcy. 

§ 2

Zleceniobiorca będzie otrzymywał z tytułu wykonanych czynności wynagrodzenie w kwocie ................... brutto miesięcznie, które płatne będzie do … -go dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym Zleceniobiorca wykonywał zlecenie.

§ 3

1. Zleceniobiorca przyjmuje odpowiedzialność za powierzone pieniądze od chwili ich otrzymania w zakładzie Zleceniodawcy do chwili ich wpłacenia na rachunek bankowy Zleceniodawcy. Chwilę otrzymania pieniędzy i chwilę wpłacenia określa się według zasad wskazanych w ust. 2 i 3.

2. Zleceniobiorca każdorazowo kwituje odbiór pieniędzy od upoważnionych pracowników Zleceniodawcy.  Pokwitowanie odbioru pieniędzy powinno wskazywać datę oraz kwotę przyjętych przez Zleceniobiorcę pieniędzy. Chwilą otrzymania pieniędzy jest chwila pokwitowania odbioru. 

3. Potwierdzeniem wpłacenia powierzonych Zleceniobiorcy pieniędzy jest odcinek polecenia wpłaty lub inny dokument o podobnym charakterze. Zleceniobiorca jest obowiązany przekazać Zleceniodawcy wskazany dokument niezwłocznie po powrocie do zakładu Zleceniodawcy. W przypadku niedopełnienia tego obowiązku Zleceniobiorcy nie przysługuje wynagrodzenie. W takim przypadku Zleceniodawca może żądać zapłaty odebranej z zakładu przez Zleceniobiorcę kwoty pieniędzy.  

§ 4

Zleceniobiorca ponosi odpowiedzialność za przypadkową utratę lub jakikolwiek uszczerbek ilościowy w powierzonych pieniądzach w pełnej wysokości.

§ 5

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Jeznach

Przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem na rynkach międzynarodowych. Inżynier mechanik, doktor ekonomii. W 1981 roku wyjechał z Polski. Przez długie lata mieszkał w Hamburgu i w Moskwie. Po około 10 latach pracy na odpowiedzialnych stanowiskach dla międzynarodowych korporacji (np. dyrektor przedstawicielstwa BMW w Moskwie), od ponad 25 lat prowadzi własne przedsiębiorstwa, kilku firm handlowych (w Niemczech, w Polsce i Rosji), a także firmę konsultacyjną z siedzibą w Moskwie. Po rosyjskim kryzysie walutowym 1998 musiał zamknąć większość swoich firm, ale obecnie jego przedsiębiorstwo znowu kwitnie. W ostatnich latach styl zarządzania firmą znacznie się zmienił. Zrezygnowano ze struktury hierarchicznej, współpraca opiera się na zaufaniu, wykorzystuje potencjał wszystkich pracowników. Po ponad 30 latach życia poza krajem mieszka obecnie w Warszawie. Swój czas zawodowy dzieli między pracę jako prezes spółki handlowej GERSO GmbH (Niemcy), która w ubiegłym roku świętowała swój 25-letni jubileusz, a pracę jako coach, mentor i inspirator. Jest autorem dwóch książek „Sztuka życia“ oraz „Szef, który ma czas“.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK