| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Umowy w firmie > Umowa ubezpieczenia towarów rolnych przyjętych na skład

Umowa ubezpieczenia towarów rolnych przyjętych na skład

Umowa zawierana między ubezpieczycielem a domem składowym, który przechowuje towary rolne. Przedsiębiorca prowadzący dom składowy jest obowiązany ubezpieczyć składowane towary przemysłowe,jak i rolne.

§ 6

1. Zakład ubezpieczeń potwierdzi zawarcie niniejszej umowy polisą ubezpieczeniową. Polisa ubezpieczeniowa stanowi dowód zawarcia niniejszej umowy.

2. Polisa określać będzie w szczególności: rodzaj ubezpieczenia, zakres ubezpieczenia, ubezpieczonego, dzień rozpoczęcia ubezpieczenia, wysokość składki, sumę ubezpieczenia, franszyzy redukcyjne.

§ 7

W przypadku zajścia wypadku ubezpieczeniowego Ubezpieczony jest zobowiązany podjąć starania w celu zmniejszenia wysokości szkody w ubezpieczonych towarach rolnych oraz w celu zabezpieczenia towarów nie objętych wypadkiem ubezpieczeniowym. Jeżeli Ubezpieczony nie podejmie działań mających na celu zmniejszenie szkody i ochronę towarów rolnych przed szkodą, to Zakład ubezpieczeń odmówi wypłaty odszkodowania.

§ 8

1. Niezwłocznie po zajściu wypadku ubezpieczeniowego Ubezpieczony  jest zobowiązany sporządzić pisemny protokół z wypadku określający datę wypadku, godzinę, przyczynę i rodzaj wypadku oraz szczegółowe zestawienie zniszczonych lub uszkodzonych towarów rolnych wraz z podaniem ich wartości.

2. Ubezpieczony  ma obowiązek zgłosić wypadek ubezpieczeniowy w terminie nie dłuższym niż .... dni od chwili jego zajścia. Wraz ze zgłoszeniem powinien przedstawić protokół, o którym mowa w ust. 1.

§ 9

Zakład ubezpieczeń wypłaci Ubezpieczonemu odszkodowanie w wysokości szkody tj. w wysokości wartości zniszczonych lub uszkodzonych wskutek wypadku produktów rolnych.

§ 10

Wypłata odszkodowania nastąpi w terminie 30 dni od dnia zawiadomienia o szkodzie, chyba że w tym terminie Zakład ubezpieczeń nie wyjaśni wszystkich okoliczności koniecznych do ustalenia swej odpowiedzialności albo wysokości szkody. W takim przypadku wypłata odszkodowania nastąpi w terminie 14 dni od wyjaśnienia wskazanych okoliczności.

§ 11

Niniejsza umowa zostaje zawarta w chwili doręczenia Ubezpieczonemu polisy ubezpieczeniowej.

§ 12

Odpowiedzialność Zakładu Ubezpieczeń rozpoczyna się w dniu następnym po zawarciu niniejszej umowy, ale nie wcześniej niż w dniu następnym po zapłaceniu składki.

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Buszan Augustyniak Suchecka Adwokat Radcowie Prawni Spółka partnerska

Ekspert w zakresie nieruchomości, własności intelektualnej, podatków oraz praw przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK