| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Usługi > Umowa z adwokatem - WZÓR UMOWY

Umowa z adwokatem - WZÓR UMOWY

Umowa zawierana między klientem a adwokatem lub radcą prawnym. Strony mogą się umówić na prowadzenie wszystkich spraw klienta jak również na dokonanie konkretnej czynności. Pobierz bezpłatny wzór umowy.

§ 3. WYNAGRODZENIE

3.1.ZLECENIODAWCA wypłaci KONSULTANTOWI miesięczne wynagrodzenie ryczałtowe w kwocie ……………….  złotych plus podatek VAT. ZLECENIODAWCA dokonywać będzie wypłaty wynagrodzenia ryczałtowego przelewem na konto bankowe KONSULTANTA ……………………………………………. (numer konta) w terminie. do …………………………… dnia każdego następnego miesiąca. KONSULTANT zobowiązuje się do świadczenia w ramach ryczałtu miesięcznego usług prawnych, z wyjątkiem zastępstwa prawnego w postępowaniu sądowym, w wymiarze …………. godzin miesięcznie. Usługi świadczone na rzecz ZLECENIODAWCY ponad powyższy limit czasowy będą fakturowane zgodnie z postanowieniami § 3.2 niniejszej Umowy.

3.2.Wynagrodzenie za usługi świadczone ponad uzgodniony powyżej limit czasowy będą rozliczane wg. stawki w wysokości …………….,- złotych plus podatek VAT za każdą godzinę. Wynagrodzenie za usługi dodatkowe będzie płatne łącznie z ryczałtem wskazanym powyżej.

3.3.Poza wynagrodzeniem określonym w §§ 3.1, 3.2 umowy ZLECENIODAWCA będzie płacił KONSULTANTOWI dodatkowe wynagrodzenie za usługi zastępstwa prawnego w postępowaniu  sądowym.

Strony zgodnie ustalają, iż, za zastępstwo prawne w danej sprawie, KONSULTANT otrzyma wynagrodzenie w wysokości …………………………………………………………………..

Wynagrodzenie płatne będzie w następujący sposób: ……………………………………………….

§ 4. KOSZTY

KONSULTANT dolicza do kwoty wynagrodzenia wszelkie wydatki i koszty poniesione w imieniu  ZLECENIODAWCY, a związane z realizacją umowy. Do faktury za usługi świadczone w danym miesiącu załączona będzie specyfikacja kosztów i wydatków, o których mowa powyżej.

ZLECENIODAWCA, po uprzednim uzgodnieniu, może wypłacić zaliczkę na poczet ww. kosztów i wydatków.

§ 5. OGRANICZENIE PEŁNOMOCNICTW

KONSULTANT niniejszym uznaje i akceptuje, że nie jest uprawniony do dokonywania obciążeń ZLECENIODAWCY, ani też do zaciągania w imieniu ZLECENIODAWCY żadnych zobowiązań, chyba że został w tym zakresie wcześniej przez ZLECENIODAWCĘ upoważniony.

§ 6. POUFNOŚĆ INFORMACJI

6.1. KONSULTANT niniejszym potwierdza i uznaje, że informacje dotyczące usług, klientów, operacji i działań  ZLECENIODAWCY oraz wszelkie przedsięwzięcia, w które angażuje się ZLECENIODAWCA stanowią wyłączną własność ZLECENIODAWCY.

6.2. KONSULTANT zobowiązuje się do zachowania poufności powyższych informacji oraz do ich nie ujawniania bez uprzedniej pisemnej zgody ZLECENIODAWCY zarówno w okresie obowiązywania niniejszej Umowy jak też po jej zakończeniu.

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Marcin Pietrusiński

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK