| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Usługi > Umowa z adwokatem - WZÓR UMOWY

Umowa z adwokatem - WZÓR UMOWY

Umowa zawierana między klientem a adwokatem lub radcą prawnym. Strony mogą się umówić na prowadzenie wszystkich spraw klienta jak również na dokonanie konkretnej czynności. Pobierz bezpłatny wzór umowy.

§ 3. WYNAGRODZENIE

3.1.ZLECENIODAWCA wypłaci KONSULTANTOWI miesięczne wynagrodzenie ryczałtowe w kwocie ……………….  złotych plus podatek VAT. ZLECENIODAWCA dokonywać będzie wypłaty wynagrodzenia ryczałtowego przelewem na konto bankowe KONSULTANTA ……………………………………………. (numer konta) w terminie. do …………………………… dnia każdego następnego miesiąca. KONSULTANT zobowiązuje się do świadczenia w ramach ryczałtu miesięcznego usług prawnych, z wyjątkiem zastępstwa prawnego w postępowaniu sądowym, w wymiarze …………. godzin miesięcznie. Usługi świadczone na rzecz ZLECENIODAWCY ponad powyższy limit czasowy będą fakturowane zgodnie z postanowieniami § 3.2 niniejszej Umowy.

3.2.Wynagrodzenie za usługi świadczone ponad uzgodniony powyżej limit czasowy będą rozliczane wg. stawki w wysokości …………….,- złotych plus podatek VAT za każdą godzinę. Wynagrodzenie za usługi dodatkowe będzie płatne łącznie z ryczałtem wskazanym powyżej.

3.3.Poza wynagrodzeniem określonym w §§ 3.1, 3.2 umowy ZLECENIODAWCA będzie płacił KONSULTANTOWI dodatkowe wynagrodzenie za usługi zastępstwa prawnego w postępowaniu  sądowym.

Strony zgodnie ustalają, iż, za zastępstwo prawne w danej sprawie, KONSULTANT otrzyma wynagrodzenie w wysokości …………………………………………………………………..

Wynagrodzenie płatne będzie w następujący sposób: ……………………………………………….

§ 4. KOSZTY

KONSULTANT dolicza do kwoty wynagrodzenia wszelkie wydatki i koszty poniesione w imieniu  ZLECENIODAWCY, a związane z realizacją umowy. Do faktury za usługi świadczone w danym miesiącu załączona będzie specyfikacja kosztów i wydatków, o których mowa powyżej.

ZLECENIODAWCA, po uprzednim uzgodnieniu, może wypłacić zaliczkę na poczet ww. kosztów i wydatków.

§ 5. OGRANICZENIE PEŁNOMOCNICTW

KONSULTANT niniejszym uznaje i akceptuje, że nie jest uprawniony do dokonywania obciążeń ZLECENIODAWCY, ani też do zaciągania w imieniu ZLECENIODAWCY żadnych zobowiązań, chyba że został w tym zakresie wcześniej przez ZLECENIODAWCĘ upoważniony.

§ 6. POUFNOŚĆ INFORMACJI

6.1. KONSULTANT niniejszym potwierdza i uznaje, że informacje dotyczące usług, klientów, operacji i działań  ZLECENIODAWCY oraz wszelkie przedsięwzięcia, w które angażuje się ZLECENIODAWCA stanowią wyłączną własność ZLECENIODAWCY.

6.2. KONSULTANT zobowiązuje się do zachowania poufności powyższych informacji oraz do ich nie ujawniania bez uprzedniej pisemnej zgody ZLECENIODAWCY zarówno w okresie obowiązywania niniejszej Umowy jak też po jej zakończeniu.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Krzysztofik

Dyrektor zarządzający 2Sisters PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK