| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Konsument i umowy > W sądzie > Sprawy gospodarcze > Co należy wiedzieć o postępowaniu gospodarczym?

Co należy wiedzieć o postępowaniu gospodarczym?

Reguły, jakimi kieruje się postępowanie gospodarcze znacznie różnią się od postępowania zwykłego. Warto o tym pamiętać, jeżeli nie chcesz, by spotkała cię przykra niespodzianka.

Odpowiedź na pozew

Podobne rygory ustawodawca włożył także na pozwanego, który w odpowiedzi na pozew jest obowiązany podać wszystkie twierdzenia, zarzuty oraz dowody na ich poparcie pod rygorem utraty prawa powoływania ich w toku postępowania, chyba że wykaże, że ich powołanie w odpowiedzi na pozew nie było możliwe albo że potrzeba powołania wynikła później.

Jednocześnie zauważyć należy, że jeżeli Piotr O. nie będzie kwestionował odbioru od Sebastiana T. towaru, a także jego jakości, to sąd powinien zasądzić kwotę dochodzoną pozwem na rzecz Sebastiana T. Jeżeli jednak kontrahent Sebastiana T. zakwestionuje w ogóle fakt współpracy z Sebastianem T. i stwierdzi, że nigdy towaru nie odbierał, to Sebastian T. musi liczyć się z przegraną, albowiem wystawiona faktura, która nie została podpisana przez Piotra O., nie będzie zapewne dla sądu dowodem sprzedaży towaru.

Obowiązek powołania wszystkich dowodów w pierwszym piśmie nie spoczywa tylko na powodzie.

reklama

Polecamy artykuły

Eksperci:

Dariusz Budnik

Radca Prawny - Kancelaria Prawna Cyman i Wspólnicy

Kancelaria Prawna Cyman i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prowadzi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców i osób nieprowadzących działalności gospodarczej w obszarach kontraktów, rozwiązywania sporów i zastępstwa procesowego, windykacji w kraju i za granicą, nieruchomości i budownictwa, podatków, spraw korporacyjnych, stosunków pracowniczych, zamówień publicznych, restrukturyzacji i upadłości, rynków finansowych i finansowania działalności gospodarczej, a także stosunków międzynarodowych i prawa europejskiego.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Postępowanie gospodarcze różni się od postępowania zwykłego.
Postępowanie gospodarcze różni się od postępowania zwykłego.

CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Pysz

Doradca podatkowy nr 11335

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »