| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Konsument i umowy > W sądzie > Sprawy gospodarcze > Co należy wiedzieć o postępowaniu gospodarczym?

Co należy wiedzieć o postępowaniu gospodarczym?

Reguły, jakimi kieruje się postępowanie gospodarcze znacznie różnią się od postępowania zwykłego. Warto o tym pamiętać, jeżeli nie chcesz, by spotkała cię przykra niespodzianka.

Odpowiedź na pozew

Podobne rygory ustawodawca włożył także na pozwanego, który w odpowiedzi na pozew jest obowiązany podać wszystkie twierdzenia, zarzuty oraz dowody na ich poparcie pod rygorem utraty prawa powoływania ich w toku postępowania, chyba że wykaże, że ich powołanie w odpowiedzi na pozew nie było możliwe albo że potrzeba powołania wynikła później.

Jednocześnie zauważyć należy, że jeżeli Piotr O. nie będzie kwestionował odbioru od Sebastiana T. towaru, a także jego jakości, to sąd powinien zasądzić kwotę dochodzoną pozwem na rzecz Sebastiana T. Jeżeli jednak kontrahent Sebastiana T. zakwestionuje w ogóle fakt współpracy z Sebastianem T. i stwierdzi, że nigdy towaru nie odbierał, to Sebastian T. musi liczyć się z przegraną, albowiem wystawiona faktura, która nie została podpisana przez Piotra O., nie będzie zapewne dla sądu dowodem sprzedaży towaru.

Obowiązek powołania wszystkich dowodów w pierwszym piśmie nie spoczywa tylko na powodzie.

Polecamy artykuły

Eksperci:

Dariusz Budnik

Radca Prawny - Kancelaria Prawna Cyman i Wspólnicy

Kancelaria Prawna Cyman i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prowadzi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców i osób nieprowadzących działalności gospodarczej w obszarach kontraktów, rozwiązywania sporów i zastępstwa procesowego, windykacji w kraju i za granicą, nieruchomości i budownictwa, podatków, spraw korporacyjnych, stosunków pracowniczych, zamówień publicznych, restrukturyzacji i upadłości, rynków finansowych i finansowania działalności gospodarczej, a także stosunków międzynarodowych i prawa europejskiego.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Postępowanie gospodarcze różni się od postępowania zwykłego.
Postępowanie gospodarcze różni się od postępowania zwykłego.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Wójcik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK