| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Blog J. Piechocińskiego > Janusz Piechociński do Spółdzielców

Janusz Piechociński do Spółdzielców

Spółdzielnie mieszkaniowe to wyraz demokratycznej formy zarządzania przestrzenią publiczną. Nie zawsze jednak w Polsce sektor spółdzielczości mieszkaniowej znajduje zrozumienie i akceptacje polityków. Spółdzielczość mieszkaniowa nie jest ani prawicowa, ani lewicowa tylko jej członków. Nie wszystkie ugrupowania polityczne chcą się z tym pogodzić.

Polskie Stronnictwo Ludowe i ja osobiście doceniamy wkład społeczności spółdzielczej w budowę, modernizację i utrzymanie substancji mieszkaniowej. Chcę być Waszym przedstawicielem w Unii Europejskiej, chcę wspierać spółdzielców w ich dążeniu do budowania społeczeństwa obywatelskiego. Spółdzielnia to współdziałanie, to powierzenie naszym przedstawicielom naszych interesów. Podobnie jest w Parlamencie Europejskim.

20 lat temu Polska przeszła z systemu centralnie planowanej gospodarki w społeczną gospodarkę rynkową. Niemal 30 lat temu wszystkie zmiany w Europie zaczęły się w Polsce, a nie w innych krajach, reszta była tylko efektem domina. To Polacy pierwsi upomnieli się o swoja wolność. Pięć lat temu dzięki wydarzeniom sprzed lat udało się nam znaleźć w Unii Europejskiej. W Wspólnocie, która w znacznej mierze opiera się o spółdzielczość.

Chcę Wam serdecznie podziękować za budowanie nowej, lepszej, spółdzielczej Polski. Taka Polska jest potrzebna Europie. Europa nie jest ich, nie jest czyjaś, jest nasza, wspólna. Niemal 70 % polskiego prawa stanowione jest w Parlamencie Europejskim. Wypracowane w Brukseli rozwiązania w coraz większym stopniu wpływają na nasze codzienne życie. Zawsze byłem ze spółdzielcami, zawsze słuchałem Waszego głosu, teraz proszę o Wasz głos 7 czerwca.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »