| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Sondaże > Sondaż Gfk Polonia z 7-9 sierpnia

Sondaż Gfk Polonia z 7-9 sierpnia

W dniach 7-9 sierpnia spółka GfK Polonia przeprowadziła sondaż poparcia dla partii politycznych w Polsce. Próba była przeprowadzona na 980 reprezentatywnych osobach. Wyniki ankiety jednak nie powodują zdziwienia. Poparcie dla partii politycznych drastycznie się nie zmienia.

Platforma Obywatelska nadal cieszy się największym poparciem wśród Polaków. Z wyniku ostatnich badań wynika, że głosować chce na nią ponad połowa ankietowanych. Warto jednak odnotować, że poparcie dla PO minimalnie spadło wobec tego z przed miesiąca. Obecnie wynosi ono 55% ale w lipcu było większe o 1 punkt procentowy.

Drugą siłą polityczną w naszym kraju jest Prawo i Sprawiedliwość. Partia J. Kaczyńskiego może liczyć na głosy co piątego Polaka. W okresie wakacyjnym zanotowała ona wzrost poparcia o 1 punkt procentowy.

Socjaldemokraci z pod znaku Sojuszu Lewicy Demokratycznej znaleźli by się również w parlamencie, gdyby wybory odbyły się na początku sierpnia. Na lewicę głosować chce 9% ankietowanych. Oznacza to spadek poparcia o 2 punkty procentowe.

Stawkę partii obecnych w Sejmie zamyka Polskie Stronnictwo Ludowe. Na ludowców głosować chce 8% respondentów. Poparcie dla PSL minimalnie wzrosło w stosunku do miesiąca lipca.

Poza Sejmem znalazła by się natomiast partia Pawła Piskorskiego. Tylko 1 % badanych chce zagłosować na Stronnictwo Demokratyczne. Mimo, że o ugrupowaniu jest głośno w mediach nie przekłada się to na wzrost poparcia dla niej.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Kłosińska-Pyka

Aplikantka radcowska w OIRP w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK