| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Wybory prezydenckie 2010 > Napieralski kandydatem SLD

Napieralski kandydatem SLD

Szef SLD Grzegorz Napieralski będzie kandydował na urząd prezydenta RP. Zdecydował o tym Krajowy Zarząd SLD.

Sojusz Lewicy Demokratycznej stanął przed koniecznością wyłonienia nowego kandydata po katastrofie prezydenckiego Tupolewa, na pokładzie którego znajdował się dotychczasowy kandydat SLD Jerzy Szmajdziński.

Jako ewentualnych kontrkandydatów Napieralskiego wskazywało się wcześniej Ryszarda Kalisza oraz Marka Siwca. Jednak ostatecznie zdecydowano się na wystawienie kandydatury przewodniczącego SLD. Co ciekawe ta kandydaturę forsowali zwolennicy Napieralskiego, twierdząc, że aktualnie to jest najlepszy kandydat w szeregach SLD, jak i wewnątrzpartyjni przeciwnicy „polskiego Zapatero”, twierdząc że Sojusz po śmierci Szmajdzińskiego znalazł się w wyjątkowo trudnej sytuacji i to właśnie przewodniczący powinien wziąć na siebie ciężar odpowiedzialności za wynik wyborczy.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2010

Grzegorz Napieralski urodził się 18 marca 1974 w Szczecinie. W sejmie Napieralski jest od 2004 r., a od 31 maja 2008 piastuje stanowisko przewodniczącego SLD.
Napieralski z wykształcenia jest magistrem politologii uzyskując tytuł magistra nauk politycznych z dwiema specjalizacjami w zakresie integracji europejskiej oraz administracji i marketingu politycznego. Wykształcenie zdobył na Uniwersytecie Szczecińskim.

Kandydaci na prezydenta mają czas na zgłoszenie swojej kandydatury i zarejestrowanie komitetu wyborczego do 26 kwietnia, muszą przy tym przedstawić tysiąc podpisów, a potem muszą zebrać jeszcze 99 tysięcy podpisów.

Wybory prezydenckie odbędą się 20 czerwca, a jeżeli dojdzie do konieczności przeprowadzenia drugiej tury, to odbędzie się ona 4 lipca.

Zobacz też: Konstytucja

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Sembox

Agencja search engine marketing

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK