| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Wybory prezydenckie 2010 > Komorowski odzyskuje poparcie

Komorowski odzyskuje poparcie

Bronisław Komorowski odzyskuje poparcie w kolejnych sondażach wyborczych. Przewaga nad Jarosławem Kaczyńskim zwiększyła się do 11 proc. – wynika z sondażu przeprowadzonego dla Dziennika Gazety Prawnej oraz Polsat News.

Z sondaży przeprowadzonego przez Instytut Badania Opinii Homo Homini wynika, iż na Marszałka Sejmu chce głosować 43,9 proc. wyborców. Z kolei prezes PiS może liczyć na poparcie 32,9 proc. respondentów.

Wzrost notowań kandydata Platformy to efekt wzrostu poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego. „Nawet ci, których ostatnie dwa i pół roku rządów ekipy Donalda Tuska rozczarowały, w obliczu coraz bardziej realnego sukcesu Jarosława Kaczyńskiego są skłonni jeszcze raz poprzeć Platformę i jej kandydata na prezydenta” – czytamy w środowym wydaniu „DGP”.

Wzrost notowań Marszałka Sejmu odnotowany został również poniedziałek w sondażu SMG/KRC, przeprowadzonego na zlecenie TVN24. Z ankiety wynika, że na Marszałka Sejmu chce zagłosować 49 proc. wyborców.

Dla Komorowskiego oznacza to wzrost poparcia o 4 proc. Gorzej prezentują się wyniki Jarosława Kaczyńskiego, który w porównaniu do poprzedniego sondażu stracił 5 proc. poparcia.

Zobacz również: Pierwsza debata Jurek - Olechowski

Jeszcze wyraźnie przewaga Komorowskiego rysuje się w drugiej turze. Gotowość do głosowania na Marszałka Sejmu wyraża 58 proc. badanych. Również tutaj Komorowski notuje wzrost o 4 punkty proc. Z kolei na prezesa PiS głosy oddać chce 33 proc. wyborców (spadek o 8 proc.).

Dużo mniejsza jest grupa wyborców, którzy jeszcze nie wiedzą na kogo zagłosują w II turze. Odsetek niezdecydowanych wyniósł w tym wypadku 7 proc. respondentów. 2 proc. z wyborców stwierdziło z kolei, że ma zamiar głosować w pierwszej turze, ale nie wybiera się do urn dwa tygodnie później, w wypadku gdyby głosowanie z 20 czerwca nie wyłoniło zwycięzcy.

Zobacz również serwis: Wybory prezydenckie 2010

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria RK Legal

Od 10 lat wspieramy biznes naszych klientów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK