| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Praca > Zarobki > Zarobki i prawo > Nagrody roczne, nagrody uznaniowe dla funkcjonariuszy Straży Granicznej

Nagrody roczne, nagrody uznaniowe dla funkcjonariuszy Straży Granicznej

Funkcjonariuszowi przysługują nagrody jubileuszowe w wysokości: po 20 latach służby — 75 %, po 25 latach służby — 100 %, po 30 latach służby — 150 %, po 35 latach służby — 200 %, po 40 latach służby — 300 %- miesięcznego uposażenia zasadniczego, wraz z dodatkami o charakterze stałym.

Fundusz na nagrody roczne, nagrody uznaniowe i zapomogi dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, wynosi 10,8 % środków planowanych na uposażenia zasadnicze wraz z dodatkami o charakterze stałym na dany rok kalendarzowy z tego:

- 8,10 % podstawy wymiaru na nagrody roczne;

- 2,70 % podstawy wymiaru na nagrody uznaniowe i zapomogi.

Fundusz na nagrody roczne, nagrody uznaniowe i zapomogi dla funkcjonariuszy tworzy się w oddziałach Straży Granicznej, Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej, Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej i w Komendzie Głównej Straży Granicznej.

Wysokość środków finansowych przeznaczonych na nagrody uznaniowe i zapomogi ujmuje się w ramach planu wydatków na pozostałe należności funkcjonariuszy będących w dyspozycji odpowiednio Komendanta Głównego Straży Granicznej, komendantów oddziałów Straży Granicznej, Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej i Komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej. 

Zobacz również: Nagroda jubileuszowa dla pracowników szpitali

Ponadto środki finansowe przeznaczone na nagrody uznaniowe i zapomogi na dany rok kalendarzowy ustala się w oddziałach Straży Granicznej, Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej, Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej i w Komendzie Głównej Straży Granicznej w wysokości 2,70 % podstawy wymiaru, z tym że środki finansowe w wysokości 0,70 % podstawy wymiaru pozostają w dyspozycji Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Wysokość środków finansowych na nagrody uznaniowe i zapomogi może być podwyższana przez Komendanta Głównego Straży Granicznej o niewykorzystane w danym roku kalendarzowym środki na uposażenia zasadnicze wraz z dodatkami o charakterze stałym i nagrody roczne, będące w jego dyspozycji.

Zobacz również serwis: Dodatki i nagrody

Podstawa prawna:
- Ustawa z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej
- Rozporządzenie Ministra Spraw wewnętrznych i Administracji z dnia 12 sierpnia 2008 r. w sprawie wysokości funduszu na nagrody roczne, nagrody uznaniowe i zapomogi dla funkcjonariuszy Straży Granicznej.
- Rozporządzenie Ministra Spaw Wewnętrznych i Administracji z dnia 10 grudnia 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości funduszu na nagrody roczne, nagrody uznaniowe i zapomogi dla funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Funkcjonariuszowi przysługują nagrody jubileuszowe w wysokości 75 %, 100 %, 150 %,  200 %, 300 % - miesięcznego uposażenia zasadniczego, w zależności od liczby przepracownych lat.
Funkcjonariuszowi przysługują nagrody jubileuszowe w wysokości 75 %, 100 %, 150 %, 200 %, 300 % - miesięcznego uposażenia zasadniczego, w zależności od liczby przepracownych lat.

Ważne rozmowy o biznesie i nie tylko….49.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu

Ekspert w dziedzinie ociepleń

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK