| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Praca > Zarobki > Zarobki i prawo > Nagrody jubileuszowe dla żołnierzy zawodowych

Nagrody jubileuszowe dla żołnierzy zawodowych

Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej w sprawie nagród jubileuszowych żołnierzy zawodowych określa okresy wliczane do okresu czynnej służby wojskowej, od której zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej, oraz tryb jej obliczania i wypłacania.

Dokumenty potwierdzające okresy żołnierz zawodowy składa w komórce organizacyjnej jednostki wojskowej właściwej do spraw kadr.

Zobacz również: Dokumentacja pracownicza dotycząca przyznania nagrody lub wyróżnienia

Podstawę obliczenia nagrody jubileuszowej stanowi uposażenie należne żołnierzowi zawodowemu w dniu wypłaty nagrody, a jeżeli jest to dla niego korzystniejsze uposażenie należne w dniu nabycia prawa do nagrody, z zastrzeżeniem, że podstawę obliczenia nagrody jubileuszowej w okresie, w którym żołnierz nie otrzymuje uposażenia w pełnej wysokości, stanowi pełne uposażenie.

W razie wypłaty nagrody jubileuszowej po rozwiązaniu lub wygaśnięciu stosunku służbowego, podstawę jej obliczenia stanowi uposażenie należne żołnierzowi zawodowemu za ostatni miesiąc pełnienia służby, jeżeli jest korzystniejsze od uposażenia należnego w dniu nabycia prawa do nagrody.

Żołnierz zawodowy nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu upływu okresu służby uprawniającego do nagrody. Ponadto żołnierzowi zawodowemu, który w związku z udokumentowaniem okresu zaliczanego do okresu służby, o którym mowa powyżej nabył prawo do kilku nagród jubileuszowych, przysługuje tylko jedna nagroda jubileuszowa, w najwyższej wysokości.

W razie nabycia prawa do nagrody jubileuszowej w wyższej wysokości w ciągu 12 miesięcy od dnia nabycia prawa do niższej nagrody, uzyskanej w okolicznościach określonych powyżej, żołnierzowi zawodowemu wypłaca się z tego tytułu tylko wyrównanie do wysokości nagrody wyższej.

Zobacz również serwis: Dodatki i nagrody

Żołnierzowi zawodowemu uprawnionemu do emerytury lub renty wypłaca się nagrodę jubileuszową w dniu zwolnienia ze służby, jeżeli w tym dniu brakuje mu do wymaganego okresu służby nie więcej niż 12 miesięcy.

Nagrodę jubileuszową wypłaca z urzędu dowódca jednostki wojskowej właściwy do wypłaty tej nagrody, nie później niż w terminie 14 dni od dnia nabycia do niej prawa.

Podstawa prawna:
- Ustawa z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych,
- Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 11 maja 2004 r. w sprawie nagród jubileuszowych żołnierzy zawodowych.

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Żołnierzom zawodowym przysługuje nagroda jubileuszowa w wysokości od 75% do 300% miesięcznego uposażenia zasadniczego, w zależności od lat czynnej służby wojskowej.
Żołnierzom zawodowym przysługuje nagroda jubileuszowa w wysokości od 75% do 300% miesięcznego uposażenia zasadniczego, w zależności od lat czynnej służby wojskowej.

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Dr n.prawnych Roman Ziembiński

Od ponad 20 lat doradza i asystuje w prowadzeniu postępowań upadłościowych i naprawczych oraz przejmuje tymczasowy zarząd kryzysowy w wielu firmach krajowych i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK