| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Praca > Zasiłki > Zasiłek opiekuńczy > Zasiłek opiekuńczy a dziecko w szpitalu

Zasiłek opiekuńczy a dziecko w szpitalu

Moja córka zachorowała. Potrzebna jest jej hospitalizacja. Czy przysługuje mi zasiłek opiekuńczy z tytułu opieki nad moim dzieckiem? 

Zgodnie z przepisami regulującymi kwestie świadczeń pieniężnych w czasie choroby zasiłek opiekuńczy przysługuje w razie sprawowania opieki nad chorym dzieckiem, jeśli okaże się ona niezbędna w czasie pobytu dziecka w szpitalu.

Jednak, aby Pani mogła otrzymać zasiłek musi Pani uzyskać zaświadczenie lekarskie o konieczności pobytu w szpitalu w celu sprawowania opieki nad Pani córką. Zaświadczenie, aby było ważne musi zastać wydane przez lekarza, który opiekuje się dzieckiem. Jeśli otrzyma Pani zaświadczenie ze szpitala, iż Pani opieka nad córką, w czasie jej pobytu w szpitalu jest niezbędna ma Pani prawo do zasiłku

19.90 złEmerytury - Raporty INFOR - PDF

Nie każde zaświadczenie wydane przed lekarza jest ważne. Chodzi o zaświadczenie wydane przez lekarz, który opiekuje się dzieckiem w szpitalu. Nie ważne będzie zaświadczenie wydane przez lekarza rodzinnego. Musi ono zostać potwierdzone dodatkowo przez lekarza leczącego dziecko w szpitalu.

Jeśli nie otrzyma Pani zaświadczenia wydanego przez szpital i nie będzie miała Pani zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego potrzebę opieki nad dzieckiem w trackie jego choroby w szpitalu, zasiłek nie będzie Pani przysługiwał

Podstawa prawna: Art. 32 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa ( t.j. Dz. U z 2005, nr 31, poz. 267 z późn. zm.)

POLECANE ARTYKUŁY

TERMINARZ

LIS23
TydzieńPWŚCPSN
44272829303112
453456789
4610111213141516
4717181920212223
4824252627282930

Ostatnio na forum

Narzędzia

Eksperci infor.pl

Karolina Gierszewska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem Infor.pl »