Kategorie

Wiadomości dzień po dniu

8 lip 2021
4 sie 2021
Zakres dat:

Maksymalny zakres dat to 31 dni

Dziś, 4 sierpnia 2021 (na godz. 07:53)

Księgowość

Polski Ład. Nowe ulgi podatkowe

Wsparcie od fiskusa dostaną sponsorzy przekazujący pieniądze na sport, kulturę i naukę, a także kupujący zabytki. Preferencje mają sprzyjać również rozwojowi firm i ekspansji na nowe rynki.

Dział podatkowy w firmie - 6 globalnych trendów

Działy podatkowe mogą odegrać strategiczną rolę w procesie transformacji biznesowej. Zdaniem połowy liderów działów podatkowych pandemia zwiększyła produktywność pracowników. Na podstawie rozmów z liderami działów podatkowych, eksperci Deloitte wyróżnili sześć trendów, które będą definiować pracę specjalistów podatkowych i finansowych.

Czynności opodatkowane PCC a zwolnienie z VAT

Jakie są skutki zwolnienia z podatku VAT jednej ze stron czynności cywilnoprawnej dla jej opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Wspólne rozliczenie PIT - zmiany od 2022 roku

Przygotowany w ramach tzw. Polskiego Ładu projekt (z 26 lipca br.) nowelizacji wielu ustaw podatkowych (w tym ustawy o PIT) przewiduje m.in. istotne zmiany w zakresie wspólnego rozliczenia podatku dochodowego przez małżonków oraz osób samotnie wychowujących dzieci. Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 stycznia 2022 r., tak jak większość innych zmian w PIT.

Podatek dochodowy: co można wliczyć w firmowe koszty?

Wrzucić w koszty, czy nie wrzucić? Oto jest pytanie, które zadaje sobie każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą. Odpowiedź ma niebagatelne znaczenie, bo decyduje o wysokości podatku dochodowego. Poza tym nieprawidłowe zakwalifikowanie wydatku może narazić przedsiębiorcę na kłopoty z urzędem skarbowym.

Wynagrodzenia

Ile zarabiają parlamentarzyści w UE?

Zarobki parlamentarzystów w UE - najwięcej zarabiają Włosi i Niemcy. Hiszpanie i Portugalczycy otrzymują aż 14 wypłat.

Podwyżki dla polityków? 84 proc. Polaków jest przeciw [SONDAŻ]

84 proc. badanych uważa, że posłowie nie powinni otrzymać podwyżki wynagrodzeń - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu". Podwyżki popiera 11 proc. ankietowanych, a 5 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Grodzki o wynagrodzeniach: Chcemy przygotować system wzorowany na II Rzeczpospolitej

W Senacie powstanie zespół ekspercki ds. reformy wynagrodzeń w sektorze publicznym - poinformował marszałek Senatu Tomasz Grodzki. To reakcja na działania PiS i prezydenta Andrzeja Dudy ws podwyżek dla osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie, parlamentarzystów i samorządowców.

Kalkulator wynagrodzeń Polski Ład - zlecenie 2022

Kalkulator wynagrodzeń od umów zlecenie w 2022 r. - jak Polski Ład wpłynie na wysokość wynagrodzenia netto przy zleceniu?

Prawo

Długi w małżeństwie w praktyce

Wspólna odpowiedzialność małżonków za długi w małżeństwie zależy od wielu czynników. Czy intercyza zawsze chroni przed zadłużeniem?

Nieuwzględnienie skargi przez sąd - brak interesu skarżącego

Skarżący musi mieć w złożeniu skargi interes prawny pojmowany jako istnienie związku między sferą jego indywidualnych praw i obowiązków a zaskarżonym aktem lub czynnością.

Zaświadczenie z ZUS ściągniesz z Internetu

Zaświadczenie o wysokości emerytury lub zasiłku z ZUS można ściągnąć z Internetu. Jak stworzyć elektroniczne potwierdzenie?

Sędziowie sądów powszechnych nie chcą orzekać z nowo powołanymi

Sędzia złożył zdania odrębne do sześciu wyroków. Powód? W składzie orzekającym zasiadała osoba, która została powołana na urząd po rekomendacji obecnej Krajowej Rady Sądownictwa.

Biznes

Zaległości branży fitness rosną [BADANIE]

Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował. Nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości.

Content marketing w biznesie – jak to robić dobrze

Działania contentowe to w praktyce bardzo złożone przedsięwzięcia, a potencjalni twórcy pożądanych materiałów powinni dwa razy się zastanowić przed postawieniem pierwszego przecinka lub kropki.

Nowe Prawo własności przemysłowej - szykują się duże zmiany

Zmiany w zakresie zgłaszania wzorów użytkowych, ochrony wzorów przemysłowych, znaków towarowych, oznaczeń geograficznych i wynalazków przewiduje projekt (UD263) nowego Prawa własności przemysłowej, który został opublikowany w Wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Projekt ten jest przygotowywany w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii i ma zostać przyjęty przez rząd w IV kwartale 2021 roku.

Polecamy: Spółki. W jakiej formie prowadzić biznes?

Samorząd

Wytyczne dla szkół od 1 września 2021 r. [MEiN, MZ, GIS]

Wytyczne dla szkół od 1 września 2021 r. - jakie są rekomendacje MEiN, MZ, GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych?

Oszustwa metodą "na loterię" - ostrzeżenie NFZ

Loteria szczepionkowa staje się okazją do zarobku dla oszustów. NFZ ostrzega przed oszustwami metodą "na loterię". Na czym polegają?

Dobry Start - pieniądze wypłacane przez ZUS

ZUS wypłaca już pieniądze w ramach programu Dobry Start. Kto najszybciej otrzymał świadczenie? Jaki błąd uniemożliwia przelanie pieniędzy?

Nieruchomości

Polski Ład. Zmiany w uldze mieszkaniowej

Polski Ład zakłada modyfikację przepisów w zakresie ulgi mieszkaniowej. Zmiany dotyczą wydatków na spłatę kredytu (pożyczki) oraz odsetek od tego kredytu (pożyczki) zaciągniętego na zbywaną nieruchomość. Co ulegnie zmianie?

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Warszawie?

Na koniec połowy 2021 roku po raz pierwszy w historii cena metra kwadratowego mieszkania pozostającego w ofercie w Warszawie przekroczyła 12 tys. zł i była o 7,8 proc. wyższa niż w końcówce 2020 roku.

Szczepienie przeciw COVID-19

Pracownicy punktów szczepień jak funkcjonariusze publiczni

Pracownicy punktów szczepień będą traktowani jak funkcjonariusze publiczni. Co to oznacza?

Obowiązek szczepień dla niektórych grup zawodowych?

Czy obowiązek szczepień dla niektórych grup zawodowych może wejść w życie? Jakie zawody byłyby objęte przymusem szczepień?

Bądź na bieżąco. Zapisz się na newsletter!

Paremia łacińska na dziś: Actio autem nihil aliud est quam ius persequendi iudicio quod sibi debetur.

Powództwo nie jest niczym innym jak prawem dochodzenia na drodze sądowej tego, co się komu należy.

Polecamy: Kalkulator brutto netto

3 sierpnia 2021
2 sierpnia 2021
1 sierpnia 2021
31 lipca 2021
30 lipca 2021
29 lipca 2021
28 lipca 2021
27 lipca 2021
26 lipca 2021
25 lipca 2021
24 lipca 2021
23 lipca 2021
22 lipca 2021
21 lipca 2021
20 lipca 2021
19 lipca 2021
18 lipca 2021
17 lipca 2021
16 lipca 2021
15 lipca 2021
14 lipca 2021
13 lipca 2021
12 lipca 2021
11 lipca 2021
10 lipca 2021
9 lipca 2021

Wybierz inne daty

8 lip 2021
4 sie 2021
Zakres dat:

Maksymalny zakres dat to 31 dni