Kategorie

Wiadomości dzień po dniu

10 kwi 2021
7 maja 2021
Zakres dat:

Maksymalny zakres dat to 31 dni

Dziś, 7 maja 2021 (na godz. 09:23)

Kariera

Urlopy rodzicielskie 2022 - ważne zmiany

Urlop rodzicielski dla ojca będą określać nowe zasady. Polska musi dostosować Kodeks pracy do unijnej dyrektywy work-life balance.

Zarobki studentów w 2021 r. [RAPORT]

Ostatnie badanie „Student w pracy” Polskiej Rady Biznesu wskazuje na wyraźny spadek zarobków w tej grupie. Sprawdź »

Praca zdalna w Kodeksie pracy

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii wpisało do wykazu prac legislacyjnych zmiany w Kodeksie pracy w zakresie pracy zdalnej. Sprawdź »

Poziom stresu matek przedszkolaków gwałtownie wzrósł. Wyniki obserwacji

Poziom stresu matek z dziećmi w wieku przedszkolnym gwałtownie wzrósł podczas pandemii. Panie zgłaszały także poważne problemy ze snem.

 Ważny termin

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 23 maja 2021 r.

Internet i e-usługi

Źródło: Urząd Statystyczny w Warszawie

Jak wybrać system kadrowo-płacowy?

System kadrowo-płacowy powinien być dostosowany do działalności firmy. Jak wybrać? Oto garść użytecznych wskazówek.

Złoty interes i zabezpieczenie państwa. Logistyka radzi sobie lepiej niż przed pandemią

Pomimo zamrożenia gospodarki i recesji, logistyka jest jednym z tych sektorów, który nie tylko przechodzi przez kryzys suchą stopą, ale radzi sobie jeszcze lepiej niż w czasie przedpandemicznego prosperity.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl

Jeśli jesteś specjalistą w swojej dziedzinie i potrafisz w jasny i przejrzysty sposób przedstawić zagadnienia swojej specjalizacji – zapraszamy cię do współpracy. Zostań ekspertem portalu infor.pl i zamieszczaj porady i opinie na stronie.

Podatki

Nowy wzór deklaracji AKC-P od 1 lipca 2021 r.

AKC-P, czyli deklaracja o wysokości podatku akcyzowego pobranego i wpłaconego przez płatnika, w nowej wersji od 1 lipca 2021 r. Od tej też daty deklarację będzie można składać wyłącznie elektronicznie.

Pakiet akcyzowy - zmiany dla firm

Nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym weszła w życie. Szereg zmian już obowiązuje m.in. uzyskiwanie lub cofanie zezwoleń akcyzowych. Co jeszcze się zmieniło?

Fiskus coraz skuteczniej walczy z podatkowymi przestępcami

Tylko dwa śledztwa spośród prowadzonych w ubiegłym roku przez Krajową Administrację Skarbową zakończyły się sądowym uniewinnieniem bądź umorzeniem postępowania wobec oskarżonego. Sprawdź »

Zdrowie

Czy biuro podróży może wymagać od turysty szczepienia?

Szczepień przeciw COVID-19 może wymagać organizujące wyjazd biuro podróży, przyjmujący turystę hotel czy przewoźnik. Czy jest to zgodne z prawem?

Ustawa o 6 proc. PKB to za mało, by naprawić system ochrony zdrowia [DEBATA DGP]

W dłuższej perspektywie czasowej powinniśmy zacząć mówić o nowych rozwiązaniach, np. składce pielęgnacyjnej – mówił Sławomir Gadomski, wiceminister zdrowia, podczas debaty DGP poświęconej rekomendacjom zmian finansowania systemu lecznictwa »

 Dom

Baza wiedzy INFORLEX

Bogactwo treści zawarte w 47 modułach »

Emerytura

O co chodzi z tym kapitałem początkowym?

Kapitał początkowy ma wpływ na wysokość emerytury. Jak to się dzieje?

 Kalkulator emerytalny

6 maja 2021

Jak wygląda rynek pracy w Polsce?

Co dalej z zawodem księgowego?

Pandemia oraz związane z nią ograniczenia i wyzwania uwypukliły  problemy środowiska księgowych. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce chciałoby rozpocząć proces zmierzający do uregulowania zawodu.

Wynagrodzenia wypłacane "pod stołem" [RAPORT]

Ile wynagrodzeń w Polsce wypłacanych jest na czarno? Jakie są skutki takiego procederu? Sprawdź »

Źródło: Polski Instytut Ekonomiczny

Po roku większa liczba bezrobotnych

Liczba bezrobotnych w Polsce w 2021 r. wzrosła w porównaniu do roku ubiegłego. Jak wygląda porównanie w poszczególnych województwach?

Ponad 20% przedsiębiorców z branży beauty zapowiada zwolnienia

Z badania UCE RESEARCH i SYNO Poland wynika, że w związku z pandemią i jej skutkami 24% pracodawców z branży beauty zamierza zwolnić część swoich pracowników. Planowane redukcje najczęściej mają obejmować ponad 60% kadr. Eksperci alarmują, że zwolnione osoby będą miały poważne problemy ze znalezieniem nowej pracy. Sprawdź »

Kampania "niezwalniam.pl"

Kampania "niezwalniam.pl" została zainicjowana przez Polish Supply Management Leaders. Celem Kampanii jest promocja formuły elastycznego zarządzania kapitałem ludzkim oparta na wspieraniu długoterminowych relacji pracownik – pracodawca, która koncentruje się na zatrudnianiu pracowników na umowie o pracę. Infor.pl dołącza do partnerów medialnych kampanii.

Wszystko o zmianach w prawie pracy 2021

Polecamy komplet najnowszych poradników niezbędnych do pracy specjalistom z zakresu kadr i płac oraz kadrowym i pracownikom działów HR w 2021 r.

Chcesz zatrudnić cudzoziemca? Musisz to wiedzieć!

Kto może legalnie podjąć pracę w Polsce?

Od lat w Polsce rośnie współczynnik zatrudnienia obcokrajowców przez polskich przedsiębiorców. Warto dowiedzieć się jakie przesłanki lub dokumenty świadczą o legalnym pobycie cudzoziemca spoza Unii Europejskiej (UE), Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) lub Szwajcarii w Polsce. Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby taka osoba mogła podjąć legalną pracę?

Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi [PORADNIK]

Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi czyli szybka droga do legalizacji zatrudnienia w Polsce dla obywateli sześciu państw. Jak krok po kroku zatrudnić na podstawie oświadczenia?

Baza wiedzy Inforlex

W kompleksowej bazie wiedzy Inforlex znajdziesz ponad 500 000 porad i artykułów, odpowiedzi na pytania Czytelników oraz przykładów i ściąg. Sprawdź »

DGPtalk: Obiektywnie o biznesie

Jak wybrać adwokata marki, który wie o czym mówi? [PODCAST]

Czy każde konto na Instagramie czy Facebooku może być kontem sukcesu? Jak odnieść sukces w mediach społecznościowych? Posłuchaj rozmowy Agnieszki Gorczycy z Kariną Hertel. 

Pieniądze dla przedsiębiorców

Dotacje dla firm w maju - lista konkursów

Dotacje z Funduszy Europejskich czekają na przedsiębiorców. Przedstawiamy listę majowych konkursów i dotacji.

Tarcza branżowa - zasady wsparcia, nowe kody PKD

Tarcza branżowa to wsparcie dla firm poszkodowanych przez pandemię COVID-19. Od kiedy i na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy po zmianach?

Europejski Fundusz Gwarancyjny już wkrótce na polskim rynku

Ponad 14 miliardów złotych pochodzących z trzynastu instytucji finansowych z Polski trafi jeszcze w tym roku do polskich przedsiębiorców. Sprawdź »

Aktualności podatkowe

Podatki i składki w Polsce i UE [RANKING]

W zestawieniu państw UE pod kątem łącznych obciążeń PIT i ZUS Polska awansowała w 2020 r. o dwa miejsca - wynika z raportu PwC „Praca w UE – podatki i składki. Wpływ COVID-19 na podatki pracownicze”. Jaką część pensji zabiera nam państwo?

Uważaj na... drodze

Matura 2021

6 maja - matura z języka angielskiego

Dziś maturzyści mierzą się z językiem angielskim na poziomie podstawowym. Jutro matura z angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. Sprawdź cały harmonogram egzaminów maturalnych w 2021 r. »

Przecieki maturalne? Jest zawiadomienie do prokuratury

Za nami pierwsze dwa dni matur. Prawdopodobnie doszło do przecieku zadań z arkuszy egzaminacyjnych z języka polskiego i matematyki. Centralna Komisja Egzaminacyjna złożyła zawiadomienie do prokuratury. Sprawdź szczegóły »

Matura rozszerzona w 2021 r.

W tym roku nie ma obowiązku przystąpienia do matury na poziomie rozszerzonym. Sprawdź szczegóły »

Angielski najczęściej wybieranym przedmiotem dodatkowym na maturze w 2021 r.

Aż 158 tysięcy tegorocznych absolwentów szkół średnich zdaje język angielski na poziomie rozszerzonym. Jakie przedmioty najczęściej wybierają maturzyści?

A Ty jak dobrze znasz angielski? Sprawdź się.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl

Jeśli jesteś specjalistą w swojej dziedzinie i potrafisz w jasny i przejrzysty sposób przedstawić zagadnienia swojej specjalizacji – zapraszamy cię do współpracy. Zostań ekspertem portalu infor.pl i zamieszczaj porady i opinie na stronie.

5 maja 2021

Ważny termin [05.05.2021]

Nieruchomości

Nasiona i kompost w zamian za elektrośmieci

Nasiona łąk kwietnych i kompost można otrzymać w zamian ze elektrośmieci w Katowicach. Akcję współorganizują władze miasta i Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, aby ograniczyć ilość takich odpadów wyrzucanych w nieprzeznaczonych do tego miejscach. Więcej o akcji »

 Harmonogram szczepień

 • 5 maja – roczniki 1990-1991,
 • 6 maja – roczniki 1992-1993,
 • 7 maja – roczniki 1994-1996,
 • 8 maja – roczniki 1997-1999,
 • 9 maja – roczniki 2000-2003.

10 maja ruszy rejestracja na szczepienie przeciw Covid-19 dla wszystkich chętnych.

Ważne! Osoby z konkretnych roczników mogą zapisywać  się na szczepienie nie tylko we wskazanych wyżej datach, ale też i w każdym kolejnym dniu. - https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

Rejestracja na szczepienie COVID - 4 sposoby

Rejestracja na szczepienie COVID może odbyć się na 4 sposoby - infolinia, online, SMS i kontakt z konkretnym punktem szczepień. Jak zapisać się na szczepienie?

Tarcza 9.0 - jakie przepisy weszły w życie?

Można składać wnioski o zwolnienie z ZUS i postojowe z Tarczy 9.0

Wnioski o zwolnienie z ZUS i postojowe z Tarczy 9.0 można składać od 4 maja 2021 r. Dla kogo przewidziano wsparcie z ZUS? Do kiedy można składać wnioski?

Sprawdź, jakie wsparcie Ci się należy: 

Postojowe - marzec i kwiecień 2021 r.

Postojowe dla fryzjerów, gastronomii czy hotelarstwa wypłaca ZUS. Jakie kody PKD mają prawo do postojowego? Jak złożyć wniosek?

Dofinansowanie wynagrodzeń - tarcza 9.0

Kto może starać się o dofinansowanie na rzecz ochrony miejsc pracy? Jakie kody PKD? Do kiedy wnioski?

Dotacja 5000 zł - tarcza 9.0

Tarcza 9.0 wprowadza zmiany w przyznawaniu dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Ile razy firma możne otrzymać dotację?

Kadry

Szczepienia w pracy przeciwko COVID - jak się zapisać?

Jaka szczepionka będzie udostępniana? Kiedy zaczną się szczepienia w zakładach pracy? Jak się zapisać?

Najczęstsze przyczyny zwolnień lekarskich w 2020 r. [RAPORT]

Przyczyny zwolnień lekarskich w 2020 r. dotyczyły częściej niż zwykle zaburzeń psychicznych. Poznaj wyniki raportu ZUS.

Kodeks pracy 2021 + Dokumentacja kadrowa 2021

Kodeks pracy 2021 - uwzględnia szczególne rozwiązania w zakresie prawa pracy obowiązujące w czasie pandemii COVID-19. Sprawdź »

Zarobki w wojsku 2021. Jakie wynagrodzenie otrzymuje zawodowy żołnierz?

Wysokość podstawowego uposażenia zawodowych żołnierzy w Wojsku Polskim waha się od kwoty 4110 brutto dla szeregowego w pierwszych latach służby, do 16 830 dla najwyższego stopnia oficerskiego jakim jest generał. Poza tym wszyscy żołnierze otrzymują szereg dodatków: za długoletnią służbę, służbowe, kompensacyjny, motywacyjny oraz świadczenie mieszkaniowe.

Edukacja

Matura z matematyki 2021 – arkusz, odpowiedzi

Matura z matematyki 2021 – prezentujemy arkusz CKE i odpowiedzi. Co na maturze 2021? Z jakimi zadaniami musieli się zmierzyć maturzyści?

Egzaminy pisemne od 4 do 20 maja. Maturalny HARMONOGRAM

Sesja maturalnych egzaminów pisemnych potrwa od 4 do 20 maja. Ich terminy z poszczególnych przedmiotów wyznaczyła Centralna Komisja Egzaminacyjna. Sesja egzaminów ustnych potrwa do 19 do 21 maja. Ich terminy każda szkoła ustala we własnym zakresie.

Matura z polskiego 2021 – arkusz CKE

Co było na maturze z polskiego w 2021 r.? Sprawdź jakie zadania, lektury i tematy rozprawek maturalnych pojawiły się na egzaminie. Pobierz arkusz.

Powrót do szkół 2021 - harmonogram, rozporządzenie

Kiedy uczniowie wracają do szkół? W Dzienniku Ustaw ukazało się już rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki. Przedstawiamy harmonogram powrotu do nauki stacjonarnej.

Szczepienia uczniów przeciwko COVID-19 w wakacje?

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odniósł się do możliwości szczepień na koronawirusa dzieci i młodzieży. Czy uczniowie zostaną zaszczepieni?

Bon turystyczny

Bon turystyczny - do kiedy można zgłosić się do programu?

Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, powinny wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną. Jak to zrobić?

Wniosek o bon turystyczny

Wniosek o bon turystyczny w rzeczywistości składamy tylko w wyjątkowych sytuacjach. W większości przypadków uzyskanie bonu wymaga jedynie zalogowania się do systemu PUE ZUS. Jak i kiedy złożyć wniosek o bon na wakacje?

bonturystyczny.polska.travel

Księgowość

Elektroniczne tytuły wykonawcze od 1 lipca 2021 r.

Elektroniczne tytuły wykonawcze do urzędu skarbowego. Od 1 lipca 2021 r. wierzyciele wyślą tytuły wykonawcze do urzędu skarbowego drogą elektroniczną.

Rezydencja podatkowa PIT - objaśnienia podatkowe

Resort finansów wydał objaśnienia podatkowe dotyczące rezydencji podatkowej oraz zakresu obowiązku podatkowego osób fizycznych w Polsce. Jakie są kryteria ustalania rezydencji podatkowej i na czym one polegają?

Amazon nie zapłacił ani centa podatku CIT

Globalny gigant branży e-commerce jakim jest Amazon nie zapłacił ani centa podatku CIT w Europie, mimo rekordowych przychodów. Jak to się stało?

Opłata opakowaniowa. Producenci zapłacą za śmieci

Opłatę opakowaniową uiszczaną przez wprowadzających na rynek, obowiązkowy udział recyklatu w butelkach PET, uszczelnienie systemu i reformę organizacji odzysku ma wprowadzić nowa ustawa dotycząca rozszerzonej odpowiedzialności producenta.

Motoryzacja

Jazda na suwak a wymuszanie. Kiedy kierowcy łamią przepisy?

Jazda na suwak a wymuszanie - dziś opowiemy o przypadkach, w których kierowca nie ma obowiązku ustąpienia pierwszeństwa. Jak myślisz?

Nowe artykuły z zakresu prawa dla zmotoryzowanych:

Moja firma

Europejski Fundusz Gwarancyjny już wkrótce na polskim rynku

Europejski Fundusz Gwarancyjny został utworzony dobrowolnie i solidarnościowo przez państwa członkowskie Unii Europejskiej, jako narzędzie walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19.

Jakub B. Bączek: Czym jest sukces w dzisiejszych czasach? [WYWIAD]

Jakub B. Bączek: Sukces w dzisiejszych czasach zdefiniowałbym jako wewnętrzny spokój - gdy to, co się dzieje w naszym życiu, jest spójne z tym, jacy jesteśmy, czego pragniemy i jakie mamy marzenia. Co jest potrzebne, by odnieść sukces?

Wskaźnik Bogactwa Narodów. Jak Polska wypada na tle Europy? [RANKING]

Ekonomiści z Warsaw Enterprise Institute postanowili zmierzyć strumień korzyści ekonomicznych przypadających na jednego obywatela w krajach UE w ciągu roku. Polska gospodarka prywatna nie wypada najgorzej, ale pod względem jakości wydatków publicznych nasz kraj plasuje się w ogonie rankingu.

 Zapisz się na newsletter »

4 maja 2021

Ubezpieczenia zdrowotne

Ubezpieczenie zdrowotne dla wszystkich

Ubezpieczenie zdrowotne będzie dla wszystkich? Planowane jest zapewnienie ubezpieczenia zdrowotnego także bez rejestracji w urzędzie pracy. Od kiedy?

Krajowy Plan Odbudowy

Sejm za Funduszem Odbudowy

Sejm przyjął ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zasobach własnych Unii Europejskiej. Oznacza to uruchomienie unijnego Planu Odbudowy po koronawirusie, o wartości około 750 mld euro

Czym jest Krajowy Plan Odbudowy?

Nie mam żadnych wątpliwości, że Krajowy Plan Odbudowy jest dokumentem bardzo ważnym i bardzo nam potrzebnym - powiedział prezydent Andrzej Duda. Dodał, że

Krajowy Plan Odbudowy przyjęty przez Radę Ministrów

Rada Ministrów przyjęła Krajowy Plan Odbudowy, ma go również już Komisja Europejska - poinformował wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. 58 miliardów euro z Funduszu Odbudowy

Prawo

Obostrzenia maj 2021

8 maja działalność będą mogły wznowić hotele (w reżimie sanitarnym). Maksymalne obłożenie ma wynieść do 50 procent bez otwartej strefy restauracyjnej i wellness&spa. Które branże i kiedy będą otwarte?

Sektor publiczny

Zostań ekspertem portalu infor.pl!

Dołącz do grona ekspertów portalu Infor.pl i zaprezentuj swoją wiedzę milionom użytkowników. Co zyskujesz przez bycie ekspertem naszego portalu?

Rachunkowość budżetowa

Wydatek na transport osób niepełnosprawnych do punktu szczepień

Jak księgować po stronie ośrodka pomocy społecznej wydatki na transport osób niepełnosprawnych do punktu szczepień finansowane ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19? Zapoznaj się

Czy blaszaki podlegają opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości?

Czy gmina może naliczać podatek od nieruchomości od tzw. blaszaków, które służą jako składziki na narzędzia, czy jako pomieszczenia do przechowywania różnych rzeczy, np. rowerów, kosiarek itp. Zgodnie z prawem budowlanym, nie są to ani budynki, ani obiekty budowlane

Moja firma

Banki produkują 700 razy więcej emisji niż biura

To właśnie za sprawą swoich portfeli kredytowych i inwestycyjnych banki i firmy zarządzające aktywami w największym stopniu przyczyniają się do zmian klimatycznych

Polecamy: INFORLEX Księgowość i Kadry

Matura 2021

Matura z polskiego 2021 – arkusz CKE

Co na maturze 2021? Sprawdź jakie zadania, lektury i tematy rozprawek maturalnych pojawiły się na egzaminie. Pobierz arkusz

Matura z polskiego 2021 – tematy rozprawek

Jakie lektury pojawiły się na maturze z polskiego 2021? Sprawdź tematy rozprawek

Jakie przedmioty najczęściej wybierają maturzyści?

Matura 2021 - jakie przedmioty na poziomie rozszerzonym najczęściej zdają tegoroczni maturzyści? Co trzeba zdać na maturze?

Księgowość i podatki

PESEL dla cudzoziemców do celów podatkowych

W związku z nowymi przepisami, które obowiązują od 1 maja 2021 r., cudzoziemcy mogą ubiegać się o nadanie numeru PESEL dla celów podatkowych. PESEL dla cudzoziemca

Składy podatkowe – co warto wiedzieć?

Działalność składów podatkowych jest ściśle regulowana przepisami ustawy oraz rozporządzeń. W szczególności uregulowana jest definicja składu podatkowego, warunki jego prowadzenia, a także proces uzyskiwania zezwolenia

PIT złożony po terminie - wyjaśnienia MF

Ministerstwo Finansów odpowiedziało na kilka najczęściej powtarzających się pytań odnośnie rocznych zeznań podatkowych PIT składanych po terminie 30 kwietnia 2021 r. Czytaj wyjaśnienia MF»

Kadry

Bezrobocie w Polsce najniższe w EU - marzec 2021 r.

Bezrobocie w Polsce jest najniższe w całej UE. Potwierdzają to statystyki Eurostatu z marca 2021 r. Sprawdź, ile bezrobocie wynosi w poszczególnych państwach UE

Nieruchomości

Kredyty frankowe. TSUE zweryfikował wiele mitów

Nowe orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE otwiera polskim sądom drogę do tego, aby zastosować kurs średni Narodowego Banku Polskiego. Mogą to uczynić w trojaki sposób

Kredyty frankowe - zawiniły nie tylko banki

W sprawie kredytów frankowych zawiniły nie tylko banki, ale także instytucje nadzoru, a nawet klienci, dlatego potrzebne jest porozumienie w tej sprawie, by polski system bankowy pozostał silny i innowacyjny - uważa dr Urszula Wysocka z Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.

Motoryzacja

Auta luksusowe: Polacy kupują je coraz chętniej!

Auta luksusowe zdają się być... korona-odporne w Polsce. Bo pomimo pandemii rynek samochodów premium ma się świetnie. Na ile świetnie? Oto raport

3 maja 2021

Tarcza antykryzysowa

Zmiany w tarczy antykryzysowej: od 4 maja zwolnienia z ZUS

Po zmianie przepisów, przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tytułu składek:

 • za styczeń 2021 r.
 • albo za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r.
 • albo za luty 2021 r.
 • albo za marzec i kwiecień 2021 r.
 • albo za kwiecień 2021 r.

Wniosek o zwolnienie z ZUS – będzie można złożyć od 4 maja 2021 r. najpóźniej do 30 czerwca 2021 r.

Edukacja

4 maja rozpoczynają się matury. Harmonogram egzaminów

Matura 2021 - przedstawiamy terminy egzaminów. Matury zaczynają się już 4 maja i potrwają do 20 maja 2021 roku. Sprawdź harmonogram dzień po dniu

Uczniowie boją się wracać do szkół

Już ponad pół miliona uczniów podpisało w internecie petycję do ministra edukacji i nauki o zmianę decyzji dotyczącej powrotu do stacjonarnej nauki

SLIM VAT

SLIM VAT. Rozliczanie VAT zaliczek w eksporcie

Resort finansów opublikował objaśnienia podatkowe, które zawierają omówienie regulacji pakietu Slim VAT. Wyjaśnienia dotyczą m.in. rozliczania w VAT zaliczek na poczet eksportu

Polecamy: Komentarz do VAT 2021 wersja PREMIUM

Split payment

Split payment - obniżenie progu 15 tys. zł

Ministerstwo Finansów rozważa obniżenie progu 15 tys. zł w split paymencie lub wprowadzenie powszechnego obowiązku dzielenia płatności. Przedsiębiorcy są temu przeciwni

Obostrzenia dotyczące COVID-19

Szczepionka na COVID-19

Plan szczepień dla osób niepełnosprawnych

"Chcemy, żeby osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności miały pierwszeństwo szczepienia w punktach szczepień powszechnych" - mówił Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Szczepienia niepełnosprawnych

Szczepienia w zakładach pracy - zapisy od 4 maja 2021

Szczepienia w zakładach pracy startują. Zapisy pracowników na szczepienie przeciwko COVID-19 ruszają 4 maja 2021 r. Jak i gdzie dokonać rejestracji?

Rejestracja na szczepienia

Harmonogram szczepień na COVID-19 w kolejnych dniach:

 • 4 maja – roczniki 1988-1989
 • 5 maja – roczniki 1990-1991
 • 6 maja – roczniki 1992-1993
 • 7 maja – roczniki 1994-1996
 • 8 maja – roczniki 1997-1999
 • 9 maja – roczniki 2000-2003

- System działa bez zakłóceń. Zachęcamy wszystkich do rejestracji - powiedział Michał Dworczyk.

Newslettery infor.pl

Wybierz interesujące Cię bezpłatne newslettery

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uchwała Senatu w sprawie uczczenia 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

230 lat temu w Sali Senatorskiej Zamku Królewskiego w Warszawie, rezydencji władców Rzeczypospolitej Obojga Narodów, została uchwalona Konstytucja 3 Maja, pierwsza spisana konstytucja w Europie.

Ustawa Rządowa opierała się na koncepcji demokratyzacji stosunków społecznych i zasadzie podziału władzy. Była wyrazem dążenia do budowy silnego państwa. Stanowiła formę umowy społecznej opierającej się na przekonaniu, że - jak zapisano w artykule V Konstytucji - "wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu". Poszanowanie praw jednostki...

Biura rachunkowe

Biura rachunkowe objęte ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy

Kolejne firmy objęte ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Rygorystyczne wymogi będą musiały spełnić m.in. biura rachunkowe...

Forum Biur Rachunkowych (13.05) - Praktyczne rozwiązania w Biurze Rachunkowym

Spis powszechny

Spis powszechny – loteria

Spis powszechny i loteria? To możliwe w przypadku samospisu. Podpowiadamy co i jak można wygrać

Spis Powszechny 2021 - jak bezpiecznie udostępniać swoje dane?

Spis Powszechny 2021 - jak udostępniać swoje dane, by nie wpaść w długi? Jak chronić się przed kradzieżą danych?

Wynagrodzenie za narodowy spis powszechny a PIT

Wynagrodzenie za narodowy spis powszechny a PIT. Jak jest opodatkowane PIT wynagrodzenie przyznane członkom gminnego biura spisowego w postaci dodatku spisowego i nagrody spisowej? Czy jest to przychód ze stosunku pracy?

Emerytury

Resort rodziny nie mówi „nie” emeryturom stażowym

O wprowadzenie rozwiązań umożliwiających przejście na emeryturę przed osiągnięciem ustawowego wieku apeluje Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ). Chce, aby znalazły się one w Polskim Nowym Ładzie

Ile może dorobić emeryt w 2021 r.?

Ile może dorobić emeryt w 2021 r. - limity dorabiania zmieniają się co 3 miesiące. Ile wynoszą w marcu, kwietniu i maju 2021 r.?

Na co emeryci wydadzą trzynastki?

Z danych GUS wynika, że comiesięczne wydatki emeryta pochłaniają średnio ¾ dochodów. Na co warto przeznaczyć trzynastą emeryturę, by zadbać o swoje bezpieczeństwo finansowe?

Inforlex

Ponad 500 000 porad i artykułów, odpowiedzi na pytania Czytelników oraz przykładów i ściąg. Kompleksowa baza wiedzy

Wybierz inne daty

10 kwi 2021
7 maja 2021
Zakres dat:

Maksymalny zakres dat to 31 dni