| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Ogłoszenie Starosty Średzkiego

z dnia 11 kwietnia 2011r.

o naborze kandydatów do powiatowej społecznej rady do spraw osób niepełnosprawnych

Działając na podstawie art. 44b i 44c ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2010 r. Nr 214, poz. 1407) oraz § 9 rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 marca 2003 r. w sprawie organizacji oraz trybu działania wojewódzkich i powiatowych społecznych rad do spraw osób niepełnosprawnych (Dz. U. z dnia 14 kwietnia 2003 r.) Starosta Średzki informuje o możliwości zgłaszania kandydatów do powiatowej społecznej rady do spraw osób niepełnosprawnych.

Do zakresu działania powiatowej rady należy: 1. inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do: a) integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych b) realizacji praw osób niepełnosprawnych; 2. opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych; 3. ocena realizacji programów; 4. opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.

Swoich przedstawicieli mogą zgłaszać działające na terenie naszego powiatu organizacje pozarządowe, fundacje oraz jednostki samorządu terytorialnego (powiatu, gminy). 5 członków rady zostanie powołanych przez Starostę w terminie 30 dni od ostatniego dnia dokonywania zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane będą w sekretariacie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śl. przy ul. Kilińskiego 28 do dnia 09.05.2011 r. do godz. 15,30.

Starosta Średzki


Sebastian Burdzy

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Zierke

Ekspert z zakresu prawa, biznesu i ekonomii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »