| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XLVI/359/2013 Rady Gminy Deszczno

z dnia 4 listopada 2013r.

zmieniająca uchwałę w sprawie opłat za świadczenia w przedszkolu publicznym prowadzonym przez Gminę Deszczno

Na podstawie art. 14 ust. 5 oraz art. 6 ust 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (t.j. Dz. U. z 2004r. Nr 256, poz. 2572 ze zm.) uchwala się, co następuje:

§ 1. W uchwale Nr XI/87/2011 Rady Gminy Deszczno z dnia 20 czerwca 2011r. w sprawie opłat za świadczenia w przedszkolu publicznym prowadzonym przez Gminę Deszczno §3 otrzymuje brzmienie:

Ustala się opłatę za każdą rozpoczętą godzinę świadczeń, powyżej podstawy programowej w wysokości 1 zł.".

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Deszczno.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego z mocą obowiązującą od dnia 1 września 2013r.

Przewodniczący Rady Gminy


Tadeusz Koper


Uzasadnienie

Zgodnie z nowelizacją ustawy o systemie oświaty z dnia 13 czerwca 2013r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z dnia 18 lipca 2013r., poz. 827) wysokość opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego powyżej pięciu godzin bezpłatnych nie może być wyższa niż 1 zł za godzinę zajęć.

Na obniżenie opłat, wnoszonych przez rodziców za dodatkowe godziny opieki, samorządy otrzymają dotację z budżetu państwa, tj. na każde dziecko niezależnie od tego, ile czasu ono spędza w przedszkolu. Dotacja na jedno dziecko (w wieku 2,5 - 6 lat) w okresie wrzesień - grudzień 2013 r. będzie wynosić 414 zł.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kaźmierczak, Tomasz Wojdal

KRS Kancelaria świadczy kompleksowe usługi prawne i podatkowe dla biznesu - zajmuje się obsługą prawną i podatkową podmiotów gospodarczych, opracowuje dla nich plany restrukturyzacji (m.in. przekształcenia, wydzielenia, fuzje), wprowadza optymalizacyjne rozwiązania podatkowe oraz dba o to, aby zawierane kontrakty handlowe dawały maksymalne poczucie bezpieczeństwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »