| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXV/135/16 Rady Miejskiej w Lubsku

z dnia 27 stycznia 2016r.

w sprawie zmiany uchwały nr XXIII/125/15 z dnia 29 grudnia 2015r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę Lubsko, przyznania poszczególnym kryteriom określonej liczby punktów oraz określenia dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia

Na podstawie podstawie art. 20e ust. 3 i 4, w zw. z art. 20 zf pkt 1 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 2156 z późn. zm.), w uchwale nr XXIII/125/15 z dnia 29 grudnia 2015r. Rady Miejskiej w Lubsku w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę Lubsko, przyznania poszczególnym kryteriom określonej liczby punktów oraz określenia dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia , wprowadza się następujące zmiany:

§ 1. 1. Zmienia się § 1 ust.1 pkt 5 który otrzymuje brzmienie "w obwodzie szkoły zamieszkuje osoba lub osoby wspierające rodziców ucznia (opiekunów prawnych) w zapewnieniu mu należytej opieki,"

2. Zmienia się § 1 ust. 2 pkt 4 który otrzymuje brzmienie "w przypadku kryterium o którym mowa w ust. 1 pkt 4 prawomocny wyrok orzekający rozwód/separację, akt zgonu lub oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka;"

§ 2. Pozostałe zapisy uchwały pozostają bez zmian.

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Lubska.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej


Andrzej Tomiałowicz


Uzasadnienie

Zmiana uchwały wynika z doprecyzowania zapisów, aby wykluczyć rozbieżności w ich interpretacji.

sporządził:

Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych

Mateusz Szaja

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Wicherkiewicz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »