| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Informacja nr 2/2011 Starosty Nowodworskiego

z dnia 22 czerwca 2011r.

w sprawie projektu opisowo-kartograficznego modernizacji ewidencji gruntów i budynków w zakresie założenia ewidencji budynków i lokali oraz aktualizacji użytków gruntowych

Na podstawie art. 24a ust. 8 ustawy prawo geodezyjne i kartograficzne (jednolity tekst Dz. U. z 2010 r. Nr.193 poz. 1287 ) informuje, że projekt opisowo-kartograficzny modernizacji ewidencji gruntów i budynków w zakresie założenia ewidencji budynków i lokali oraz aktualizacji użytków gruntowych dotyczących terenów zabudowanych obejmujących obręby ewidencyjne: Cisowe, Gać, Głusk, Gniewniewice Folwarczne, Górki, Krubiczew, Leoncin, Michałów, Nowa Dąbrowa, Nowa Mała Wieś, Mała Wieś przy Drodze, Nowe Budy, Nowe Gniewniewice , Nowe Grochale, Nowe Polesie, Nowiny, Nowy Secymin, Ośniki, Rybitew, Secymin Polski, Secyminek, Stanisławów, Stara Dąbrowa, Stare Gniewniewice, Stare Grochale, Stare Polesie, Teofile, Wilków Nad Wisłą, Wincentówek, Zamość położonych na terenie gminy Leoncin powiat nowodworski , wyłożony do wglądu osób fizycznych, osób prawnych i jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Mazowieckim w dniach od 5 maja 2011 roku do 25 maja 2011 roku z dniem 26 maja 2011 roku stał się operatem ewidencji gruntów i budynków. Każdy, czyjego interesu prawnego dotyczą dane zawarte w ewidencji gruntów i budynków ujawnione w/w operatach opisowo-kartograficznych, może w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia w dzienniku urzędowym województwa mazowieckiego informacji, o której mowa wyżej, zgłaszać zarzuty do tych danych.

O uwzględnieniu lub odrzuceniu zarzutów rozstrzyga Starosta Nowodworski w drodze decyzji (art. 24a ust. 10 w/w ustawy). Do czasu ostatecznego zakończenia postępowania w stosunku do gruntów, budynków lub lokali których dotyczą zarzuty, dane ujawnione w operacie opisowo-kartograficznym nie są wiążące. Zarzuty zgłoszone po terminie traktuje się jako wnioski o zmianę danych objętych ewidencją gruntów i budynków.

Starosta Nowodworski


Krzysztof Kapusta

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Monika Wolska-Bryńska

Radca prawny w Departamencie Kontroli Podatkowych w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »