| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr 278/XXXVII/2014 Rady Gminy i Miasta Wyszogród

z dnia 20 marca 2014r.

w sprawie utworzenia odrębnego obwodu głosowania w Domu Pomocy Społecznej w Wyszogrodzie w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 25 maja 2014 roku

Na podstawie art. 18 ust 2 pkt. 15 Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym
/t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 594 z późn. zmianami/ oraz art. 12 § 4 i § 11 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy / Dz. U. z 2011 r. nr 21 poz.112 z późn. zm./ w związku z postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 lutego 2014 r. w sprawie zarządzenia wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego (Dz. U. z dnia 24 lutego 2014 r. poz. 231),  na wniosek Burmistrza Gminy i Miasta Wyszogród Rada Gminy i Miasta Wyszogród uchwala, co następuje:

§ 1. Tworzy się odrębny obwód głosowania o numerze 7 dla wyborców przebywających w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego w Domu Pomocy Społecznej w Wyszogrodzie.

§ 2. Siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej jest Dom Pomocy Społecznej w Wyszogrodzie przy ulicy Niepodległości  5a.

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gminy i Miasta.

§ 4. Uchwała podlega niezwłocznemu przekazaniu Wojewodzie Mazowieckiemu oraz  Komisarzowi Wyborczemu.

§ 5. Uchwała  podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego i podaniu  do publicznej wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy i Miasta w Wyszogrodzie.

§ 6. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Wyszogród


Maryś Mieszkowski


Uzasadnienie

W związku z zarządzeniem wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego istnieje konieczność niezwłocznego rozpoczęcia prac związanych z wykonaniem niezbędnych czynności określonych w ustawie Kodeks wyborczy.

Art. 12 § 4 i § 10 ustawy Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2011 r. Nr 21, poz. z późn. zm.) stanowi, że najpóźniej w 35 dniu przed dniem wyborów tworzy się obwody głosowania m. in. w domu pomocy społecznej, jeżeli w dniu wyborów będzie w nich przebywać co najmniej 15 wyborców. Na terenie Gminy i Miasta Wyszogród taka przesłanka zachodzi w Domu Pomocy Społecznej w Wyszogrodzie.

Zgodnie z art. 12 § 4 i § 11 ww. ustawy, rada gminy tworzy odrębny obwód głosowania na wniosek wójta/ burmistrza ustala jego numer, granice oraz siedzibę obwodowej komisji wyborczej.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Michał Szypniewski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »