| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr 121/XXI/2016 Rady Gminy i Miasta Wyszogród

z dnia 28 czerwca 2016r.

w sprawie określenia szczegółowych zasad udzielania i rozmiaru zniżek obowiązkowego wymiaru godzin dla dyrektorów, wicedyrektorów i innych nauczycieli pełniących stanowiska kierownicze w szkołach i przedszkolu prowadzonych przez Urząd Gminy i Miasta Wyszogród

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013r. poz. 594 z późn. zm.) oraz art. 42 ust. 7 pkt 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982r. - Karta Nauczyciela ( Dz. U. z 2014r. poz. 191 z późn. zm.) uchwala się co następuje:

§ 1. Nauczycielom, którym powierzono stanowisko kierownicze obniża się tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych do wysokości określonej w poniższej tabeli:

Lp.

Stanowisko kierownicze

Tygodniowy wymiar zajęć

1.

Szkoły podstawowe

dyrektor szkoły liczącej do 7 oddziałów

10

od 8 - 12 oddziałów

6

2.

Gimnazjum

a) dyrektor szkoły liczącej do: 7 oddziałów

6

3.

Przedszkole

dyrektor przedszkola

6

§ 2. Wymiar zajęć zgodnie z § 1 odnosi się również do nauczycieli zajmujących stanowiska kierownicze w zastępstwie nauczycieli, którym powierzono te stanowiska, z tym że wymiar ten obowiązuje tych nauczycieli od pierwszego dnia miesiąca po miesiącu, w którym zlecono nauczycielowi zastępstwo.

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gminy i Miasta Wyszogród

§ 4. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego, z mocą od 1 września 2016 roku.

Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Wyszogród


Józef Zbigniew Boszko

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »