reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała Nr XIII/95/11 Rady Miejskiej w Byczynie

z dnia 31 sierpnia 2011 r.

w sprawie zmiany uchwały

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r., o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142 poz. 1591 z późn. zm.) oraz art. 21, ust. 1, pkt 2 i ust. 3 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. z 2005 r. Nr 31 poz. 266 z późn. zm.) Rada Miejska w Byczynie uchwala, co następuje:

§ 1. W uchwale Nr XVIII/114/07 Rady Miejskiej w Byczynie z dnia 29 listopada 2007 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Byczyna zmienionej uchwałą Nr X/72/11 Rady Miejskiej w Byczynie z dnia 25 maja 2011 r. w sprawie zmiany uchwały zmienia się:

1. § 2, który otrzymuje brzmienie: "1. Niskimi dochodami są dochody w gospodarstwie domowym, którego średni miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego w okresie trzech miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku o podpisanie umowy najmu nie przekracza: 1) w przypadku ubiegania się o podpisanie umowy najmu lokalu mieszkalnego: a) 175 % najniższej emerytury w gospodarstwach jednoosobowych, b) 125 % najniższej emerytury w gospodarstwach wieloosobowych, 2) w przypadku ubiegania się o podpisanie umowy najmu lokalu socjalnego: a) 100 % najniższej emerytury w gospodarstwach jednoosobowych, b) 75 % najniższej emerytury w gospodarstwach wieloosobowych, 3) w przypadku ubiegania się o obniżkę czynszu: a) 150 % najniższej emerytury w gospodarstwach jednoosobowych, b) 100 % najniższej emerytury w gospodarstwach wieloosobowych. 2. Do wniosku o podpisanie umowy najmu lokalu mieszkalnego jak i lokalu socjalnego oraz przy ubieganiu się o obniżkę czynszu wnioskodawca zobowiązany jest załączyć oświadczenie o dochodach gospodarstwa domowego".

2. § 3, który otrzymuje brzmienie: "1. Za trudne warunki zamieszkiwania kwalifikujące wnioskodawcę do ich poprawy uznaje się stałe zamieszkiwanie w lokalu, w którym na jednego członka gospodarstwa domowego przypada nie więcej niż 5 m2 ogólnej powierzchni pokoi lub mieszkających w lokalu nie spełniającym wymogów pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi. 2. Powierzchnia, o której mowa w ust. 1 może być przekroczona o nie więcej niż 30 %".

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Byczyny.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Opolskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Byczynie

Grzegorz Kapica

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Paszkowski

Księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama