reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała Nr XXIII/163/2012 Rady Gminy Skarbimierz

z dnia 17 grudnia 2012 r.

w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości

Na podstawie art. 6n ust. 1 Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2005 r. Nr 236, poz. 2008 z późn. zm.) oraz art. 40 ust. 1 Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) Rada Gminy Skarbimierz uchwala, co następuje:

§ 1. Określa się wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, składanej przez właściciela nieruchomości (dalej jako: "deklaracja"), stanowiący załącznik do niniejszej uchwały.

§ 2. 1. Właściciel nieruchomości obowiązany jest złożyć deklarację w Urzędzie Gminy Skarbimierz w terminie 14 dni od dnia zamieszkania na danej nieruchomości pierwszego mieszkańca lub powstania na danej nieruchomości odpadów komunalnych.

2. W przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi lub określonej w deklaracji ilości odpadów komunalnych powstających na danej nieruchomości, nową deklarację należy złożyć w Urzędzie Gminy Skarbimierz w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany.

3. Ustala się, że w związku z wejściem w życie niniejszej uchwały, właściciele nieruchomości obowiązani są do złożenia deklaracji w Urzędzie Gminy Skarbimierz w terminie do 10 maja 2013 r.

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Skarbimierz.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Opolskiego.

Przewodniczący Rady Gminy Skarbimierz


Marek Kołodziej

Załącznik do Uchwały Nr XXIII/163/2012
Rady Gminy Skarbimierz
z dnia 17 grudnia 2012 r.
Zalacznik1.pdf

wzór deklaracji

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Dominik Lubasz

Radca prawny i wspólnik zarządzający w Lubasz i Wspólnicy – Kancelarii Radców Prawnych sp.k.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama