reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała Nr IV/26/15 Rady Gminy Łubniany

z dnia 26 stycznia 2015 r.

w sprawie określenia kryteriów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli publicznych prowadzonych przez gminę Łubniany oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów

Na podstawie art.18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tj. Dz. U. z 2013 r., poz. 594 z późn. zm.) w związku z art. 20 c ust. 4, 5 i 6 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tj. Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zm.)

Rada Gminy w Łubnianach uchwala, co następuje:

§ 1. Określa się następujące kryteria oraz wartość punktową poszczególnych kryteriów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli publicznych prowadzonych przez Gminę Łubniany:

1) Kandydat objęty obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego - liczba punktów 20;

2) Kandydat 4- letni - liczba punktów 10;

3) Kandydat, którego oboje rodzice (prawni opiekunowie) pracują, pobierają naukę w trybie stacjonarnym, prowadzą działalność gospodarczą lub gospodarstwo rolne - liczba punktów 5;

4) Rodzeństwo kandydata uczęszcza do danego przedszkola - liczba punktów 2.

§ 2. 1. Dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów określonych w §1 pkt 1 i 2 jest oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych) o wieku dziecka.

2. Dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów określonych w §1 pkt 3 jest oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych) o zatrudnieniu/działalności gospodarczej/działalności rolnej/nauce.

3. Dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów określonych w §1 pkt 4 jest oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych) o uczęszczaniu rodzeństwa kandydata do danego przedszkola.

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Łubniany.

§ 4. 1. Kryteria określone w niniejszej uchwale dotyczyć będą postępowań rekrutacyjnych począwszy od rekrutacji na rok szkolny 2015/2016.

2. Uchwała wchodzi w życie z upływem 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Opolskiego.

Przewodniczący Rady Gminy Łubniany


Albert Wiench

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Zarzeczny

PR & Account Executive

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama