reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała Nr XII/65/15 Rady Gminy Lasowice Wielkie

z dnia 25 listopada 2015 r.

w sprawie stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi od gospodarstwa domowego

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 15 i art. 40 ust. 1, art. 41 ust. 1 i art. 42 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2015. 1515 t.j.), art. 6j ust. 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2013r. poz. 1399), Rada Gminy Lasowice Wielkie uchwala, co następuje:

§ 1. Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny od gospodarstwa domowego jednoosobowego w przypadku nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w wysokości 8zł miesięcznie od jednego gospodarstwa domowego.

§ 2. Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób nieselektywny od gospodarstwa domowego jednoosobowego w przypadku nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w wysokości 15zł miesięcznie od jednego gospodarstwa domowego.

§ 3. Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny od gospodarstwa domowego dwuosobowego w przypadku nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w wysokości 16zł miesięcznie od jednego gospodarstwa domowego.

§ 4. Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób nieselektywny od gospodarstwa domowego dwuosobowego w przypadku nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w wysokości 30zł miesięcznie od jednego gospodarstwa domowego.

§ 5. Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny od gospodarstwa domowego wieloosobowego w przypadku nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w wysokości 24zł miesięcznie od jednego gospodarstwa domowego.

§ 6. Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób nieselektywny od gospodarstwa domowego wieloosobowego w przypadku nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w wysokości 40zł miesięcznie od jednego gospodarstwa domowego.

§ 7. Traci moc uchwała z dnia 26 lutego 2014r. nr XXXIV-242/14 w sprawie stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi od gospodarstwa domowego.

§ 8. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Lasowice Wielkie.

§ 9. 1. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Opolskiego.

2. Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016r.

Przewodniczący Rady Gminy


Rajmund Kinder

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Xandia

Doradztwo finansowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama