| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała Nr XXX/552/16 Rady Miasta Opola

z dnia 25 sierpnia 2016 r.

w sprawie nadania nazwy placowi publicznemu

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 13 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r. poz. 446) - Rada Miasta Opola postanawia:

§ 1. Placowi publicznemu zlokalizowanemu w Opolu na skrzyżowaniu dróg publicznych: "Prószkowskiej" i "Krapkowickiej", przedstawionemu na załączniku graficznym nadać nazwę: "Rondo Politechniki Opolskiej".

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Opola.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Opolskiego.

Przewodniczący Rady


Marcin Ociepa


Załącznik do Uchwały Nr ....................
Rady Miasta Opola
z dnia .................... 2016 r.
Zalacznik1.pdf


Uzasadnienie

Z inicjatywą nadania nazwy rondu zwrócił się do Przewodniczącego Rady Miasta Opola rektor Politechniki Opolskiej prof. dr hab. inż. Marek Tukiendorf.

W roku bieżącym obchodzimy 50-lecie istnienia uczelni, w tym: 30 lat jako Wyższa Szkoła Inżynierska, 20 - jako Politechnika Opolska.

Politechnika Opolska jest jedną z dziewiętnastu państwowych https://pl.wikipedia.org/wiki/Politechniki_w_Polscew https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskaz siedzibą w https://pl.wikipedia.org/wiki/Opole. Powstała w https://pl.wikipedia.org/wiki/1996roku w wyniku przekształcenia działającej od 1966 roku https://pl.wikipedia.org/wiki/Wy%C5%BCsza_Szko%C5%82a_In%C5%BCynierskaw https://pl.wikipedia.org/wiki/Politechnika.

Kształci studentów na dwudziestu czterech podstawowych kierunkach, na https://pl.wikipedia.org/wiki/Studia_stacjonarneoraz https://pl.wikipedia.org/wiki/Studia_niestacjonarne. Od kilkunastu lat Politechnika Opolska jest uczelnią interdyscyplinarną z przewagą kierunków technicznych.

Politechnika słynie ze współpracy między nauką, biznesem i samorządem. Przyciąga do regionu i rozwija kontakty z przemysłem, włącza się w duże, międzynarodowe klastry, pozyskuje partnerów zagranicznych, w tym - jako jedyna uczelnia techniczna w Polsce - współpracuje z krajami Azji przez najlepszy w Europie Instytut Konfucjusza, oraz jedyne w Polsce centrum współpracy Polska-Indie Instytut Jogi i Ajurwedy. Uczelnia służy regionowi, przyciąga młodzież i oddziałowuje na Opolszczyznę kulturotwórczo. Jest też przykładem najbardziej umiejętnego wykorzystania funduszy unijnych w regionie.

Politechnika Opolska poszczycić się może licznymi nagrody. Do najważniejszych z nich należą:

·Diamentowa Spinka Nowej Trybuny Opolskiej ,,za wkład w rozwój regionu"

·Srebrny oraz Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji (nagroda Opolskiej Izby Gospodarczej) złożone na ręce rektora prof. Marka Tukiendorfa za ,,wspieranie rozwoju gospodarki rynkowej i edukacji na potrzeby firm"

·Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji za ,,otwartą politykę edukacyjną opartą na współpracy z biznesem, samorządami terytorialnymi i szkołami ponadgimnazjalnymi".

·Pierwsze miejsce w plebiscycie ,,The Best of Opolskie" za projekt Kreator Młodych Talentów, w ramach którego zrealizowano Dziecięcą Politechnikę Opolską.

·Wyróżnienie w konkursie urzędu miasta ,,Opole bez barier" 2014 i certyfikat ,,Uczelnia przyjazna niepełnosprawnym".

·Wyróżnienie Urzędu Marszałkowskiego dla najbardziej aktywnej instytucji naukowej we współpracy z partnerami zagranicznymi w 2013 roku.

Biorąc powyższe pod uwagę w 50. rocznicę utworzenia Politechniki Opolskiej zasadnym jest uhonorowanie jej wieloletniej działalności w sposób symboliczny jakim będzie nadanie nazwy placowi publicznemu w naszym mieście.

Uchwała rodzi skutki finansowe niezbędne do zamontowania tablic z nazwą ronda.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

BSWW Legal & Tax

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »