| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr LII/341/2010 Rady Gminy w Nagłowicach

z dnia 9 listopada 2010r.

w sprawie w sprawie trybu i szczegółowych warunków zwolnienia od podatku rolnego użytków rolnych, na których zaprzestano produkcji rolnej

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 8, ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2001r. Nr 142 poz. 1591, z późn. zm.), oraz art. 12 ust. 9 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym (t.j. Dz. U. z 2006 r. Nr 136, poz. 969 z późn. zm.) Rada Gminy uchwala co następuje:

§ 1. Uchwała określa tryb i szczegółowe warunki zwolnienia od podatku rolnego użytków rolnych, na których zaprzestano produkcji rolnej, zwanego dalej „zwolnieniem”.

§ 2. 1. Zwolnienie stosuje się na wniosek podatnika.

2. Początek okresu zwolnienia nie może być wcześniejszy niż pierwszy dzień miesiąca następującego po złożeniu wniosku, o którym mowa w ust. 1.

3. Wzór wniosku w sprawie zwolnienia od podatku rolnego użytków rolnych, na których zaprzestano produkcji rolnej stanowi Załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.

§ 3. Warunkiem zwolnienia jest zaprzestanie produkcji rolnej na użytkach rolnych.

§ 4. 1. Zwolnienie następuje w drodze decyzji Wójta Gminy.

2. Podatnik jest zobowiązany do zawiadomienia Wójta Gminy w terminie 14 dni o zaistniałych zmianach w przypadku wcześniejszego podjęcia produkcji na wyłączonych użytkach rolnych.

3. W razie niedopełnienia chociażby jednego z warunków, zastrzeżonych w ustawie i niniejszej uchwale, organ podatkowy stwierdza wygaśnięcie w całości lub w części decyzji, o której mowa w pkt. 1.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego

Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr LII/341/2010
Rady Gminy w Nagłowicach
z dnia 9 listopada 2010 r.
Zalacznik1.doc

Załącznik

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Lirefay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu. 

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »