| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXXIV/219/2013 Rady Powiatu w Sandomierzu

z dnia 27 września 2013r.

w sprawie realizacji zadania inwestycyjnego w ramach Programu Wieloletniego pn. "Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój"

Na podstawie art.12 pkt. 8 lit. e ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2013 r. poz. 595 z późn. zm. )Rada Powiatu w Sandomierzu uchwala, co następuje :

§ 1.

Powiat Sandomierski zobowiązuje się do realizacji zadania inwestycyjnego na rok 2014 w ramach Programu Wieloletniego pn. "Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój" - tj zadanie przebudowa drogi powiatowej nr 0791 T Bukowa - Wojcieszyce - Sulisławice w miejscowości Sulisławice na łączna kwotę 930 500 zł .

§ 2.

Planowane nakłady finansowe na realizację zadania o którym mowa w § 1 przedstawiają się następująco :

1) Udział Powiatu 232 625 zł co stanowi 25 % kosztów,

2) Dotacja 465 250 zł co stanowi 50 % kosztów,

3) Udział Gminy Łoniów 232 625 zł co stanowi 25 % kosztów.

§ 3.

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu w Sandomierzu.

§ 4.

Uchwała podlega publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego oraz ogłoszeniu na stronie Internetowej Starostwa Powiatowego w Sandomierzu .

§ 5.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.


Uzasadnienie

W ramach Programu Wieloletniego pn. "Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój" istnieje możliwość pozyskania środków finansowych na realizację zadań związanych z budową i przebudową dróg.  Powiat Sandomierski planuje złożyć wniosek w ramach tego programu na wykonanie zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 0791 T Bukowa - Wojcieszyce - Sulisławice w miejscowości Sulisławice". Jednym z warunków przyjęcia do rozpatrzenie wniosku jest przedstawienie uchwały intencyjnej oraz zabezpieczenia środków na realizację tej inwestycji.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Mikołajewski

prawnik, doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »