| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XLIV/281/2014 Rady Gminy Skarżysko Kościelne

z dnia 27 czerwca 2014r.

w sprawie ustalenia bezpłatnych przejazdów dla Honorowych Dawców Krwi z terenu Gminy Skarżysko Kościelne

              Na podstawie art. 3 pkt. 2 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o publicznej służbie krwi (Dz. U. z 1997 r. Nr 106 poz. 681 ze zmianami) oraz art. 40 ust. 1 i art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 594)

RADA GMINY, uchwala co następuje:

§ 1. Ustala się uprawnienia do bezpłatnych przejazdów w komunikacji zbiorowej świadczonej przez Miejską Komunikacje Samochodową Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna na liniach uzupełniających (podmiejskich) obsługujących teren Gminy Skarżysko Kościelne, dla Honorowych Dawców Krwi zameldowanych na terenie Gminy Skarżysko Kościelne oraz sposób dokumentowania tych uprawnień.

§ 2. Bezpłatne przejazdy przysługują Zasłużonym Honorowym Dawcom Krwi, którzy oddali minimum:

- kobiety 15 litrów krwi,

- mężczyźni 25 litrów krwi,  na podstawie legitymacji „Zasłużonego Dawcy Krwi” i dokumentu potwierdzającego tożsamość.

§ 3. Bezpłatne przejazdy przysługują na podstawie imiennego biletu miesięcznego obowiązującego w danej miejscowości i pomiędzy miejscowościami, na terenie Gminy Skarżysko Kościelne.

§ 4. Bilety miesięczne wydawane będą przez Miejską Komunikację Samochodową Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna, na podstawie wniosku zainteresowanego, po spełnieniu warunków, o których mowa w § 2.

§ 5. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Skarżysko Kościelne.

§ 6. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego i wchodzi w życie w ciągu 14 dni od ogłoszenia.

Przewodniczący


mgr inż. Paweł Wiatr


Uzasadnienie

W związku z pismami Honorowych Dawców Krwi zamieszkałych na terenie Gminy Skarżysko Kościelne, w celu uhonorowania ich daru krwi Rada Gminy Skarżysko Kościelne, na podstawie ustawy o publicznej służbie krwi (Dz. U. z 1997 r. Nr 106 poz. 681 ze zmianami) postanowiła

Wprowadzić uprawnienia do bezpłatnych przejazdów w komunikacji zbiorowej świadczonej przez Miejską Komunikacje Samochodową Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna na liniach uzupełniających (podmiejskich) obsługujących teren Gminy Skarżysko Kościelne, dla Honorowych Dawców Krwi zameldowanych na terenie Gminy Skarżysko Kościelne oraz sposób dokumentowania tych uprawnień, na zasadach określonych niniejsza uchwałą.

Przedmiotowy przywilej dotyczy osób, które oddały honorowo krew w ilości:

- 15 litrów krwi (kobiety),

- 25 litrów krwi (mężczyźni).

Wprowadzenie przedmiotowego przywileju jest wyrazem wielkiego szacunku dla honorowych dawców krwi za ich bezinteresowność w niesieniu pomocy.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Mikołaj Duda

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »