| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXIV/203/12 Rady Miejskiej Aleksandrowa Kujawskiego

z dnia 20 grudnia 2012r.

w sprawie ustalenia stawki opłat za korzystanie przez operatorów i przewoźników z dworca autobusowego zlokalizowanego przy ulicy Wojska Polskiego, którego właścicielem jest Gmina Miejska Aleksandrów Kujawski

Na podstawie art. 18 ust. 1 i ust. 2 pkt 15, art. 40 ust. 1 i ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) oraz art. 16 ust. 1, ust. 4 i ust. 5 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2011 r. Nr 5 poz. 13 z późn. zm.) Rada Miejska w Aleksandrowie Kujawskim uchwala, co następuje:

§ 1. Ustala się stawki opłat za korzystanie przez operatorów i przewoźników z dworca autobusowego zlokalizowanego przy ulicy Wojska Polskiego, którego właścicielem jest Gmina Miejska Aleksandrów Kujawski w wysokości:1,00 zł. za jedno zatrzymanie środka transportu na dworcu.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Aleksandrowa Kujawskiego.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie w terminie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

Przewodnicząca Rady Miejskiej


mgr Urszula Paprocka


Uzasadnienie

Stosownie do treści art. 16 ust. 4 ustawy z dnia 16 grudnia 2010r. o publicznym transporcie zbiorowym cyt. "za korzystanie przez operatora i przewoźnika z przystanków komunikacyjnych lub dworców, których właścicielem albo zarządzającym jest jednostka samorządu terytorialnego, mogą być pobierane opłaty. Stawka opłaty jest ustalana w drodze uchwały podjętej przez właściwy organ danej jednostki samorządu terytorialnego, z uwzględnieniem niedyskryminujących zasad", Ustawodawca w ust. 5 ustala maksymalną stawkę za zatrzymanie środka transportu na dworcu określoną na kwotę 1,00 zł. Odnosząc powyższe regulacje prawne na grunt miejscowych uwarunkowań, a zwłaszcza szacunkowe koszty utrzymania dworca, zasadnym jest wprowadzenie stawki na najwyższym poziomie.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Sanner

Doradca prawny z zakresu Prawa Zamówień Publicznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »