| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Sprawozdanie Starosty Wąbrzeskiego

z dnia 27 stycznia 2014r.

z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za rok 2013

sporządzone na podstawie art. 38b ust. 3 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (tekst jednolity Dz. U. z 2001 roku Nr 142, poz. 1592 z późn. zm.) złożone Radzie Powiatu w Wąbrzeźnie w dniu 27 stycznia 2014 roku.

W 2013 roku odbyły się trzy posiedzenia Komisji.

Pierwsze posiedzeniekomisji odbyło się dnia 18 marca 2013 roku. Tematem pierwszym było omówienie przez Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Wąbrzeźnie programu prewencyjnego "Bezpieczne drogi Powiatu Wąbrzeskiego". Na wstępie przedstawiono analizę stanu faktycznego i określono cel główny programu jakim jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, a w szczególności ograniczenie liczby wypadków i ich skutków, w tym maksymalne zmniejszenie liczby osób rannych i ofiar śmiertelnych oraz ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych kierujących pojazdami. Określono także cele pośrednie za pomocą, których będzie realizowany cel główny, adresatów programu, podmioty współpracujące w realizacji, osoby odpowiedzialne za realizację programu, sposób realizacji oraz przewidywane koszty i źródła finansowania.

Tematem drugim było omówienie głównych tez sprawozdania Komendanta Powiatowego Policji o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu wąbrzeskiego w roku 2012. Szczególny nacisk położono w 2012 roku na profilaktykę, zwrócono uwagę na skalę przestępstw wśród nieletnich, zwiększającą się liczbę przestępstw narkotykowych oraz utrzymującą się liczbę zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Drugie posiedzeniekomisji odbyło się dnia 23 października 2013 roku i było poświęcone podsumowaniu wniosków wynikających z odbytych dwóch debat społecznych zorganizowanych w 2013 roku przez Starostę Wąbrzeskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Wąbrzeźnie, które dotyczyły szeroko rozumianego bezpieczeństwa publicznego.

Drugim tematem posiedzenia była ocena sezonu letniego w zakresie bezpiecznego wypoczynku, którą omówił Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wąbrzeźnie. W ramach przygotowania do sezonu odbyto cykl spotkań z młodzieżą we wszystkich szkołach na terenie powiatu wąbrzeskiego. Szczególnym nadzorem w trakcie sezonu objęto ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu oraz plażę i tereny przyległe nad jeziorem Zamkowym w Wąbrzeźnie. Odbyto wspólne służby razem z Inspekcją Transportu Drogowego ukierunkowując kontrole pojazdów i kierowców przewożące dzieci i młodzież na wypoczynek.

Trzecie posiedzeniekomisji odbyło się dnia 23 grudnia 2013 roku. Tematem głównym było zaopiniowanie projektu budżetu powiatu na 2014 rok w zakresie dotyczącym bezpieczeństwa publicznego. Sekretarz Powiatu omawiając ten fragment budżetu zwrócił szczególną uwagę na wysokość środków zaplanowanych w rozdziale "drogi powiatowe" na przebudowę drogi powiatowej nr 1722C Wąbrzeźno - Kowalewo Pomorskie. Jest to najważniejsza inwestycja jaka będzie realizowana przez powiat w 2014 roku. Są zaplanowane ponadto środki na remonty dróg, zimowe utrzymanie i niezbędne zakupy. Zarząd Powiatu zaplanował środki na dofinansowanie funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych, na Zarządzanie Kryzysowe oraz zakup materiałów promujących bezpieczne zachowanie dzieci i młodzieży.

Na zakończenie komisja jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu na 2014 rok w zakresie bezpieczeństwa publicznego.

Starosta Wąbrzeski


Krzysztof Maćkiewicz

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

SOVA Accounting

Biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »