| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XIII/92/2015 Rady Miejskiej w Brodnicy

z dnia 29 grudnia 2015r.

w sprawie dopuszczenia zapłaty podatków stanowiących dochody budżetu Gminy Miasta Brodnicy instrumentem płatniczym

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2015 r. poz. 1515) w związku z art. 61a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 i poz. 1649) Rada Miejska uchwala, co następuje:

§ 1. Dopuszcza się zapłatę podatków stanowiących dochód budżetu Gminy Miasta Brodnicy za pomocą innego instrumentu płatniczego, w tym instrumentu płatniczego na którym przechowywany jest pieniądz elektroniczny.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Brodnicy.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej


Roman Pawlak


Uzasadnienie

Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 i poz. 1649), dopuszcza zapłatę podatków i opłat stanowiących dochody gminy kartą płatniczą.

W związku z tym istnieje możliwość poszerzenia sposobów dokonywania wpłat przez klientów. W chwili obecnej zapłata podatków i opłat odbywa się w kasie Urzędu Miejskiego w Brodnicy wyłącznie w formie gotówkowej. Dokonywanie płatności kartą płatniczą jest już powszechnie stosowaną praktyką. Wprowadzenie możliwości zapłaty podatków, w tym opłat i niepodatkowych należności budżetowych za pomocą karty płatniczej ułatwi klientom wykonywanie ich obowiązków i usprawni obsługę mieszkańców. Z uwagi na zacytowane na wstępie przepisy, wprowadzenie możliwości zapłaty podatków i opłat kartą płatniczą wymaga podjęcia stosownej uchwały przez Radę Miejską w Brodnicy.

Przewodniczący Rady Miejskiej


Roman Pawlak

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Anna Dobrzycka

salon i sklep internetowy 9design

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »