| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XVI/142/2016 Rady Gminy Sicienko

z dnia 29 czerwca 2016r.

w sprawie nadania nazw ulicom w miejscowości Dąbrówka Nowa

Na podstawie art. 18 ust.2 pkt 13 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( Dz. U. 2016r., poz. 446 j.t. ) uchwala się co następuje:

§ 1. Drodze usytuowanej na działce o nr ewid. 218/1 w miejscowości Dąbrówka Nowa, w obrębie ewidencyjnym Dąbrówka Nowa, nadać nazwę - ulica Dworska (przebieg drogi wojewódzkiej).

§ 2. Drodze usytuowanej na działce o nr ewid. 206 i 205/15 w miejscowości Dąbrówka Nowa, w obrębie ewidencyjnym Dąbrówka Nowa, nadać nazwę - ulica Kasztelańska (początek od projektowanej ulicy Dworskiej).

§ 3. Drodze usytuowanej na działce o nr ewid. 207/3 w miejscowości Dąbrówka Nowa, w obrębie ewidencyjnym Dąbrówka Nowa, nadać nazwę - ulica Wichrowe Wzgórze (początek od projektowanej ulicy Koronnej).

§ 4. Drodze usytuowanej na działce o nr ewid. 208/17 w miejscowości Dąbrówka Nowa, w obrębie ewidencyjnym Dąbrówka Nowa, nadać nazwę - ulica Łowiecka (początek od projektowanej ulicy Koronnej).

§ 5. Drodze usytuowanej na działce o nr ewid. 213 w miejscowości Dąbrówka Nowa, w obrębie ewidencyjnym Dąbrówka Nowa, nadać nazwę - ulica Koronna (początek od projektowanej ulicy Kasztelańskiej).

§ 6. Drodze usytuowanej na działce o nr ewid. 205/39 w miejscowości Dąbrówka Nowa, w obrębie ewidencyjnym Dąbrówka Nowa, nadać nazwę - ulica Basztowa (początek od projektowanej ulicy Dworskiej).

§ 7. Drodze usytuowanej na działce o nr ewid. 175 w miejscowości Dąbrówka Nowa, w obrębie ewidencyjnym Dąbrówka Nowa, nadać nazwę - ulica Książęca (początek od projektowanej ulicy Dworskiej).

§ 8. Drodze usytuowanej na działce o nr ewid. 191 w miejscowości Dąbrówka Nowa, w obrębie ewidencyjnym Dąbrówka Nowa, nadać nazwę - ulica Zamkowa (początek od projektowanej ulicy Dworskiej).

§ 9. Drodze usytuowanej na działce o nr ewid. 86 w miejscowości Dąbrówka Nowa, w obrębie ewidencyjnym Dąbrówka Nowa, nadać nazwę - ulica Cysterska (początek od projektowanej ulicy Dworskiej).

§ 10. Drodze usytuowanej na działce o nr ewid. 107/1 i 127 w miejscowości Dąbrówka Nowa, w obrębie ewidencyjnym Dąbrówka Nowa nadać nazwę - Grodzka (przebieg: początek od projektowanej ulicy Dworskiej, przy cmentarzu, następnie w stronę miejscowości Kruszyn).

§ 11. Drodze usytuowanej na działce o nr ewid. 95 w miejscowości Dąbrówka Nowa, w obrębie ewidencyjnym Dąbrówka Nowa, nadać nazwę - ulica Królewska (początek od projektowanej ulicy Dworskiej).

§ 12. Drodze usytuowanej na działce o nr ewid. 101/7 i 102/3 w miejscowości Dąbrówka Nowa, w obrębie ewidencyjnym Dąbrówka Nowa, nadać nazwę - ulica Gościniec (początek od projektowanej ulicy Grodzkiej).

§ 13. Drodze usytuowanej na działce o nr ewid. 106 w miejscowości Dąbrówka Nowa, w obrębie ewidencyjnym Dąbrówka Nowa, nadać nazwę - ulica Ziemiańska (początek od projektowanej ulicy Grodzkiej).

§ 14. Drodze usytuowanej na działce o nr ewid. 149 w miejscowości Dąbrówka Nowa, w obrębie ewidencyjnym Dąbrówka Nowa, nadać nazwę - ulica Myśliwska (początek od projektowanej ulicy Grodzkiej).

§ 15. Drodze usytuowanej na działce o nr ewid. 151/10, 152/2, 152/18, 152/19 w miejscowości Dąbrówka Nowa, w obrębie ewidencyjnym Dąbrówka Nowa, nadać nazwę - ulica Lawendowa (początek od projektowanej ulicy Myśliwskiej ).

§ 16. Drodze usytuowanej na działce o nr ewid. 237 oraz w części dz. nr 238/9 i 238/27 w miejscowości Dąbrówka Nowa, w obrębie ewidencyjnym Dąbrówka Nowa, nadać nazwę - ulica Szlachecka (początek od projektowanej ulicy Grodzkiej).

§ 17. Drodze usytuowanej na działce o nr ewid. 240/6 w miejscowości Dąbrówka Nowa, w obrębie ewidencyjnym Dąbrówka Nowa, nadać nazwę - ulica Warowna (początek od projektowanej ulicy Szlacheckiej ).

§ 18. Drodze usytuowanej w części na działce o nr ewid. 238/9 i 238/27 w miejscowości Dąbrówka Nowa, w obrębie ewidencyjnym Dąbrówka Nowa, nadać nazwę - ulica Magnacka (początek od projektowanej ulicy Szlacheckiej ).

§ 19. Drodze usytuowanej na działce o nr ewid. 244/2, 241/17, 243/3 i w części 238/27 w miejscowości Dąbrówka Nowa, w obrębie ewidencyjnym Dąbrówka Nowa, nadać nazwę - ulica Słowiańska (początek od projektowanej ulicy Szlacheckiej ).

§ 20. Drodze usytuowanej na działce o nr ewid. 243/8 w miejscowości Dąbrówka Nowa, w obrębie ewidencyjnym Dąbrówka Nowa, nadać nazwę - ulica Królowej Marysieńki (początek od projektowanej ulicy Słowiańskiej).

§ 21. Drodze usytuowanej na działce o nr ewid. 151/11 w miejscowości Dąbrówka Nowa, w obrębie ewidencyjnym Dąbrówka Nowa, nadać nazwę - ulica Zakątek (początek od projektowanej ulicy Lawendowej).

§ 22. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Sicienko.

§ 23. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

Przewodniczący Rady Gminy Sicienko


Marek Nadolny


Uzasadnienie

Zgodnie z art. 18 ust.2 pkt 13 ustawy stawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016, poz. 446), podejmowanie uchwał w sprawie herbu gminy, nazw ulic i placów będących drogami publicznymi oraz nazw dróg wewnętrznych, a także wznoszenia pomników, należy do wyłącznej właściwości rady gminy. W związku z tym, iż w miejscowości Dąbrówka Nowa realizowana jest zabudowa mieszkaniowa i przewidywane jest dalsze zagospodarowywanie tych terenów, nadanie nazw ulicom pozwoli na dokładne sprecyzowanie lokalizacji istniejących nieruchomości. Ponadto niektóre z tych działek, które otrzymały nazwy ulicy i stanowią wewnętrzne działki dojazdowe do posesji, są własnością lub współwłasnością osób prywatnych. Zgodnie z art. 8 pkt 1a ustawy z dnia 21 marca 1985 roku o drogach publicznych (Dz. U. z 2015.poz. 460j.t.) podjęcie przez radę gminy uchwały w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej wymaga uzyskania pisemnej zgody właścicieli terenów, na których jest ona zlokalizowana. Dlatego dla powyższych działek prywatnych, stanowiących wewnętrzne działki dojazdowe, uzyskano pisemne zgody ich właścicieli. Proponowane nazwy ulic, przedstawione na mapie ewidencyjnej miejscowości Dąbrówka Nowa zostały zaopiniowane przez Zebranie Wiejskie, które odbyło się w Dąbrówce Nowej w dniu 13 czerwca 2016r.

Przewodniczący Rady Gminy Sicienko


Marek Nadolny

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Przybysz

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »