reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Sprawozdanie nr 1/2010 Starosty Zambrowskiego

z dnia 21 grudnia 2010r.

w sprawie sprawozdania z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Zambrowskiego za 2010 r

Zgodnie z art. 38 b ust. 3 ustawy o samorządzie powiatowym ( tj. Dz.U.Nr 142 z 2001 r, poz. 1592 z późn. zm.) Starosta Zambrowski składa sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za 2010 rok.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku powołana Zarządzeniem Nr 8/2008 Starosty Zambrowskiego z dnia 22 lutego 2008 r. funkcjonowała w składzie:

1. Przewodniczący komisji:

Stanisław Rykaczewski - Starosta Zambrowski,

2. Członkowie:

Mieczysław Leszek Gliński - radny Powiatu Zambrowskiego,

Henryk Jaworowski - radny Powiatu Zambrowskiego,

Dariusz Wiaksa - Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Zambrowie,

Grzegorz Ziętarski - Naczelnik Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie,

Kazimierz Dąbrowski - Burmistrz Miasta Zambrów,

Barbara Gromak - Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Zambrowie,

Sławomir Tarnowski - Kierownik Ośrodka Wsparcia Rodziny w Zambrowie.

W 2010 roku Komisja Bezpieczeństwa i Porządku odbyła dwa spotkania, na których zajmowała się następującymi zagadnieniami:

- analizą sytuacji pożarowej i realizacją zadań z zakresu ochrony przeciwpożarowej na obszarze Powiatu Zambrowskiego,

- oceną realizacji Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego,

- stanem bezpieczeństwa sanitarnego na terenie Powiatu Zambrowskiego.

Na pierwszym posiedzeniu, które odbyło się w dniu 28 kwietnia 2010 roku Komisja analizowała sprawozdania z realizacji zadań przygotowane przez:

1. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie z sytuacji pożarowej i realizacji zadań na terenie Powiatu Zambrowskiego w 2009 roku,

2. Komendę Powiatową Policji w Zambrowie z realizacji Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony obywateli i porządku publicznego w 2009 roku,

3. Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Zambrowie ze stanu bezpieczeństwa sanitarnego Powiatu Zambrowskiego za 2009 rok.

Z przedstawionych materiałów wynika, że na przestrzeni roku 2009 na terenie powiatu odnotowano ogółem 618 zdarzeń, 228 to pożary, 388 miejscowe zagrożenia oraz 2 fałszywe alarmy. Z roku na rok odnotowuje się więcej miejscowych zagrożeń niż pożarów. Głównymi obszarami pracy Policji było: przeciwdziałanie przestępczości o charakterze kryminalnym, ujawnianie i zwalczanie wykroczeń w miejscach publicznych, realizacja założeń "Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego", ochrona społeczności przed zagrożeniami związanymi z produkcją, dystrybucją i używaniem substancji uzależniających, zwalczanie przestępczości gospodarczej oraz poprawa bepieczeństwa w ruchu drogowym. Zaplanowane cele zostały zrealizowane na wysokim poziomie, w efekcie doprowadzono do poprawy stanu bezpieczeństwa na terenie Powiatu Zambrowskiego.

W 2009 roku głównymi celami działalności Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Zambrowie było promowanie zdrowgo stylu życia, czuwanie nad bepieczeństwem żywności i żywienia oraz stanem zdrowotnym wody, zapobieganie powstawaniu chorób w tym chorób zakaźnych i innych powodowanych warunkami środowiska. Realizowane zadania pozytywnie wpłynęło na stan bezpieczeństwa sanitarnego Powiatu Zambrowskiego.

Drugie posiedzenie odbyło się w dniu 19 października 2010 roku, Komisja zajmowała się:

- analizą sytucaji pożarowej i realizacją zadań na terenie Powiatu Zambrowskiego w I półroczu 2010 roku,

- realizacją zadań z Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego za I półrocze 2010 roku,

- stanem bezpieczeństwa sanitarnego Powiatu Zambrowskiego za I półrocze 2010 roku.

Komisja zapoznała się z materiałami z których wynika, że w okresie sześciu miesięcy br. roku na terenie powiatu wystąpiło 376 zdarzeń, 86 to pożary pozostałe 288 to miejscowe zagrożenia oraz 2 alarmy fałszywe. Zostały przeprowadzone 52 czynnosci kontrolno-rozpoznawcze mające na celu ograniczenie ilości pożarów i ich skutków głównie w obiektach użyteczności publicznej, halach produkcyjno-magazynowych.

Komisja stwierdziła, że wytyczone cele zawarte w Powiatowym programie zapobiegania przestępczosci oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego zostały zrealizowane na wysokim poziomie. Doprowadzono do poprawy stanu bezpieczeństwa na terenie Powiatu Zambrowskiego. Nie odnotowano działalności grup przestępczych dokonujących wymuszeń rozbójczych. W ramach własnych działań realizowane były programy prewencyjne, działania profilaktyczne oraz zadania wynikające z rządowych prgramów profilaktycznych.

Stan sanitarno - epidemiologiczny na terenie powiatu w I półroczu 2010 roku oceniono jako dobry. Zadania nałożone ustawowo realizowane były poprzez bieżące nadzorowanie stanu sanitarnego oraz prowadzenie działalnosci zapobiegawczej i przeciwepidemicznej w zakresie chorób zakaźnych i innych chorób powodowanych warunkami środowiska.

Szczegółowy przebieg spotkań Komisji Bezpieczeństwa i Porządku zawierają protokoły z posiedzeń.

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

BSWW Legal & Tax

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama