reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr II/13/10 Rady Powiatu Wysokomazowieckiego

z dnia 22 grudnia 2010r.

w sprawie zwolnienia z opłat osób obowiązanych do ubiegania się o wydanie nowego prawa jazdy oraz nowego dowodu rejestracyjnego pojazdu z powodu zmiany administracyjnej

Na podstawie art. 12 pkt 11 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jedn. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1592 z późn. zm.) w związku z art. 79b i art. 98a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (tekst jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.) uchwala się, co następuje:

§ 1. 1. Zwalnia się od uiszczenia opłaty za wydanie dowodu rejestracyjnego oraz za wydanie nowego prawa jazdy osoby, które są obowiązane ubiegać się o wydanie tych dokumentów z powodu zmian stanu faktycznego w zakresie adresu kierowcy oraz zmiany stanu faktycznego w zakresie adresu właściciela lub posiadacza pojazdu, spowodowanych zmianami administracyjnymi.

2. Zwolnienie o którym mowa w ust. 1 za wydanie dowodu rejestracyjnego będzie stosowane po zawarciu stosownego porozumienia z Gminą Czyżew Osada.

3. Zobowiązuje się Zarząd Powiatu do zawarcia porozumienia z Gmina Czyżew Osada w sprawie refundacji kosztów poniesionych przez Powiat Wysokomazowiecki w związku z wymianą dowodów rejestracyjnych tj. opłaty ewidencyjnej oraz wyprodukowania i dostarczenia dokumentów komunikacyjnych:

a) spersonalizowanych blankietów dowodów rejestracyjnych,

b) nalepek legalizacyjnych do dowodów rejestracyjnych i na tablice rejestracyjne.

§ 2. Uchwała dotyczy mieszkańców gminy Czyżew Osada, których zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 27 lipca 2010r. w sprawie ustalenia granic i nazw gmin oraz siedzib ich władz, ustalenia granic niektórych miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta (Dz. U. z 2010 r. Nr 138, poz. 929) dotyczy zmiana nazwy miejscowości i obowiązuje do dnia 31 czerwca 2011 r.

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu.

§ 4. Uchwała wchodzi w po upływie 14 dni od opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.

Przewodniczący Rady Powiatu


Dorota Łapiak

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Kafliński

Radca prawny. Ekspert w zakresie prawa kapitałowego, funduszy inwestycyjnych oraz prawa korporacyjnego i cywilnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama