reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXXIII/269/13 Rady Miejskiej w Mońkach

z dnia 26 czerwca 2013r.

w sprawie ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa), przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży i w miejscu sprzedaży oraz określenia zasad usytuowania na terenie gminy miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. 2013r. poz. 594) oraz art. 12 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 26 października 1982r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U.2012 r. poz. 1356) uchwala się, co następuje:

§ 1. Ustala się na terenie miasta i gminy Mońki 33 punkty sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży w tym:

1) 25 punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5% alkoholu (wino, wódka);

2) 8 punktów sprzedaży napojów zawierających do 18% alkoholu (wino).

§ 2. Ustala się na terenie miasta i gminy Mońki 10 punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

§ 3. 1. Punkt sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu lub poza miejscem sprzedaży nie może być usytuowany bliżej niż 50 m od następujących obiektów:

1) szkół i innych placówek oświatowo-wychowawczych i opiekuńczych;

2) kościołów, kaplic i cmentarzy;

3) dworców kolejowych i autobusowych;

4) obiektów sportowych oraz innych miejsc masowych zgromadzeń, z wyjątkiem punktów położonych przy targowicy i w budynkach, w których świadczone są usługi noclegowo - gastronomiczne;

5) obiektów zajmowanych przez organy ścigania i wymiaru sprawiedliwości.

2. Odległość, o które mowa wyżej mierzona będzie najkrótszą drogą dojścia - od wejścia do punktu sprzedaży do wejścia na teren posesji obiektów wymienionych w ust. 1.

§ 4. Traci moc Uchwała Nr VIII/52/11 Rady Miejskiej w Mońkach z dnia 28 kwietnia 2011 r. w sprawie ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa), przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży i w miejscu sprzedaży oraz określenia zasad usytuowania na terenie gminy miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych .

§ 5. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Moniek.

§ 6. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej


Edward Stanisław Klepacki

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama