reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XX/191/2013 Rady Miejskiej w Choroszczy

z dnia 30 września 2013r.

zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Na podstawie art. 6l ust.1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391, poz. 951 z 2013r., poz. 21, poz. 228, poz. 888) uchwala się, co następuje:

§ 1. W uchwale nr XIV/149/2012 Rady Miejskiej w Choroszczy z dnia 20 grudnia 2012 r. w sprawie ustalenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (Dz. Urz. Woj. Podl. z 2013 r. poz. 372), wprowadza się następujące zmiany:

1) § 1 otrzymuje brzmienie:

Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi zebranymi na terenie nieruchomości, zwaną dalej "opłatą", uiszcza właściciel będący osobą fizyczną raz na kwartał, a właściciel będący osobą prawną bądź jednostką organizacyjną nie posiadającą osobowości prawnej - raz na miesiąc.";

2) w § 2 dotychczasową treść oznacza się jako ust. 1 i dodaje się ust. 2 w brzmieniu:

Ustęp 1 nie dotyczy osób prawnych i jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej, dla których termin wniesienia opłaty, o której mowa w § 1, upływa 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym powstał obowiązek.".

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Choroszczy.

§ 3. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego i wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2014 roku.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Choroszczy


Piotr Paweł Dojlida

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ONISZCZUK & ASSOCIATES

Kancelaria prawna, która specjalizuje się w obsłudze klientów korporacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama