reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr IV/31/15 Rady Gminy Nowe Piekuty

z dnia 24 lutego 2015r.

w sprawie ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania na terenie gminy miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych

Na podstawie art. 12 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 26 października 1982 roku o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi /Dz. U. z 2012 r., poz. 1356 ze zmianami / Rada Gminy uchwala, co następuje:

§ 1. Ustala się liczbę punktów sprzedaży napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5 % alkoholu /z wyjątkiem piwa/ przeznaczonych do spożycia na terenie Gminy Nowe Piekuty w następującej ilości:

1) w miejscu sprzedaży - 1;

2) poza miejscem sprzedaży - 6.

§ 2. 1. Miejsce sprzedaży i podawania napojów alkoholowych nie może być usytuowane w odległości mniejszej niż 100 metrów od szkoły, kościoła, obiektów sportowych, cmentarza.

2. Odległość mierzy się wytyczonymi ciągami przeznaczonymi dla pieszych, od drzwi wejściowych punktu sprzedaży /lub sprzedaży i podawania/ napojów alkoholowych do drzwi wejściowych obiektów wymienionych w ust 1.

§ 3. Sprzedaż napojów alkoholowych zawierających do 4,5% alkoholu /oraz piwa/ może być prowadzona również w tzw. ,,ogródkach gastronomicznych", stanowiących integralną część punktu sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, na podstawie odrębnego zezwolenia.

§ 4. Traci moc uchwała Nr IV/21/11 Rady Gminy Nowe Piekuty z dnia 23 lutego 2011 r. w sprawie ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania na terenie gminy miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych, zmieniona uchwałą Nr XXI/135/13 Rady Gminy Nowe Piekuty z dnia 20 marca 2013 r. w sprawie ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania na terenie gminy miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

§ 5. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Nowe Piekuty.

§ 6. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.

Przewodniczący Rady Gminy


Andrzej Radziszewski

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama