reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XIII/80/15 Rady Miejskiej w Sokółce

z dnia 30 czerwca 2015r.

w sprawie warunków udzielania bonifikaty od opłaty przy przekształcania prawa użytkowania wieczystego w prawo własności

Na podstawie art.18 ust.2 pkt.15 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym /Dz.U z 2013,poz.594 poz.645,poz.1318 z 2014 poz.379,poz.1072/ oraz art.4 ust.7 pkt.2 i ust.11a ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości /Dz.U z 2012 poz.83 z 2015 poz.373/ uchwala się co następuje:

§ 1. Określa się następujące warunki udzielania bonifikaty od opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności w odniesieniu do nieruchomości stanowiących własność Gminy Sokółka:

1) gdy nieruchomość będąca w użytkowaniu wieczystym jest zabudowana na cele mieszkaniowe:

a) bonifikata dla użytkownika wieczystego będącego osobą fizyczną lub jego następcy prawnemu wynosi 50% jeżeli dochód miesięczny na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza 25% przecietnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w roku poprzedzającym rok, w którym wystąpiono z żądanem przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości, ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na podstawie odrębnych przepisów.

b) bonifikata dla użytkownika wieczystego będącego osobą fizyczną lub jego następcy prawnemu wynosi 30% jeżeli dochód miesięczny na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza 50% przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w roku poprzedzającym rok, w którym wystąpiono z żądaniem przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości, ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na podstawie odrębnych przepisów.

c) bonifikata dla użytkownika wieczystego będącego osobą fizyczną lub jego następcy prawnemu wynosi 20% jeżeli dochód miesięczny na jednego członka gospodarstwa domowego jest większy niż 50% przecietnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w roku poprzedzającym rok, w którym wystąpiono z żądaniem przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości, ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na podstawie odrębnych przepisów.

§ 2. Bonifikata o której mowa w § 1 stosowana jest przy płatności jednorazowej w przypadku gdy wnioskodawca nie posiada;

1) zaległości w opłatach rocznych z tytułu wieczystego użytkowania.

2) zaleglości z tytułu podatku od nieruchomości.

§ 3. Traci moc uchwała z dnia 8 lutego 2012 roku o Nr XXIII/159/12 w sprawie warunków udzielania bonifikaty od opłaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności /Dz.Urz.Woj.Podl z 14 lutego 2012 poz.660/.

§ 4. Wykonanie Uchwały powierza się Burmistrzowi Sokółki.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogloszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Majzner

Ekspert z zakresu rachunkowości i podatków

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama