reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Informacja Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki

z dnia 24 września 2015r.

o decyzji z dnia 24 września 2015 r. nr PCC/70-ZTO-A/267/W/OLB/2015/MSz2 w sprawie zmiany koncesji na przesyłanie i dystrybucję ciepła Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Sokółce Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Sokółce

W dniu 24 września 2015 r., na wniosek Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Sokółce Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą Sokółce (zwanego dalej "koncesjonariuszem"), Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (zwany dalej "Prezesem URE") postanowił zmienić zapis na drugiej stronie decyzji, dotyczący przedmiotu i zakresu działalności, udzielonej koncesji na przesyłanie i dystrybucję ciepła.

Decyzją z dnia 22 września 1998 r. nr PCC/70/267/U/1/98/AP z późn. zm., udzielono Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Sokółce Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Sokółce koncesji na przesyłanie i dystrybucję ciepła na okres od 22 września 1998 r. do 30 września 2018 r., określając w punkcie 1 "Przedmiot i zakres działalności", określając w niej przedmiot i zakres działalności.

Pismem z dnia 12 sierpnia 2015 r. (L.dz. 59/08/15) koncesjonariusz wystąpił o zmianę koncesji na przesyłanie i dystrybucję ciepła, dotyczącą przedmiotu i zakresu działalności, w związku ze zmianą parametrów technicznych sieci ciepłowniczych należących do koncesjonariusza: w sieci nr 1 (dotychczas 130°C/65°C), na następujące parametry: maksymalna temperatura w rurociągu zasilającym 125°C, a w rurociągu powrotnym 65°C oraz w sieci nr 2 (dotychczas 92°C/67°C), na następujące parametry: maksymalna temperatura w rurociągu zasilającym 80°C, a w rurociągu powrotnym 60°C, które to parametry są zgodne z aktualnymi programami pracy sieci ciepłowniczych.

Zgodnie z art. 155 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego
(Dz. U. z 2013 r. poz. 267 z późn. zm.), decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony.

W związku z powyższym, na podstawie art. 155 ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego, w związku z art. 41 ust. 1 i art. 30 ust. 1 ustawy - Prawo energetyczne, Prezes URE postanowił zmienić decyzję z dnia 22 września 1998 r. nr PCC/70/267/U/1/98/AP z późn. zm. w sprawie udzielenia koncesji na przesyłanie i dystrybucję ciepła, we wspomnianym wyżej zakresie.

Z upoważnienia Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki
Dyrektor Wschodniego Oddziału Terenowego z siedzibą w Lublinie


Agnieszka Szypulska

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

ONISZCZUK & ASSOCIATES

Kancelaria prawna, która specjalizuje się w obsłudze klientów korporacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama