reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XVII/139/15 Rady Miejskiej w Augustowie

z dnia 8 grudnia 2015r.

zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia warunków korzystania z nieruchomości w szkołach, placówkach oświatowych i żłobku, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Augustów

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2015r. poz. 1515 i 1890) oraz art. 43 ust. 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (teks jednolity Dz. U. z 2015 r., poz. 1774) uchwala się, co następuje:

§ 1. W Uchwale Nr XV/121/15 Rady Miejskiej w Augustowie z dnia 28 października 2015 r. w sprawie ustalenia warunków korzystania z nieruchomości w szkołach, placówkach oświatowych i żłobku, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Augustów, dokonuje się następujących zmian:

1. § 2. ust. 2 pkt. 1 otrzymuje brzmienie: "uczniowskim klubom sportowym, młodzieżowym klubom sportowym, organizacjom społecznym i szkołom publicznym prowadzonym przez inny organ niż Gmina Miasto Augustów ustala się minimalną stawkę wynajmu w wysokości 25% stawek określonych w załączniku nr 1, o ile nie będą one wykorzystywane na prowadzenie działalności gospodarczej lub prowadzenie niepublicznej szkoły lub placówki oświatowej".

2. § 3. otrzymuje brzmienie: "Dyrektor szkoły, placówki oświatowej i żłobka może użyczyć nieodpłatnie, po podpisaniu umowy użyczenia, pomieszczenie: szkołom, przedszkolom i żłobkom dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Augustów, organizacjom społecznym, stowarzyszeniom, lub osobom fizycznym, o ile nie będą one wykorzystywane na prowadzenie działalności gospodarczej lub prowadzenie szkoły (ośrodka kursowego). Dopuszczalna jest umowa użyczenia nieodpłatnie pomieszczenia podmiotowi prowadzącemu działalność gospodarczą na gabinet medyczny związany z zapewnieniem opieki pielęgniarskiej w miejscu nauczania i wychowania".

§ 2. Wykonanie Uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Augustowa.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Augustowie


Filip Jerzy Chodkiewicz

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sembox

Agencja search engine marketing

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama