reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Informacja Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki

z dnia 26 stycznia 2016r.

o decyzji z dnia 26 stycznia 2016 r. nr PCC/75-ZTO-B/165/W/OLB/2016/AWr w sprawie zmiany koncesji przesyłanie i dystrybucję ciepła Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku

W dniu 26 stycznia 2016 r., na wniosek Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Spółka
z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku (zwanego dalej "Koncesjonariuszem"), Prezes Urzędu Regulacji Energetyki postanowił zmienić zapisy, dotyczące przedmiotu i zakresu działalności, udzielonej koncesji na przesyłanie i dystrybucję ciepła.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
z siedzibą w Białymstoku posiada koncesję na przesyłanie i dystrybucję ciepła, udzieloną decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 21 września 1998 r. nr PCC/75/165/U/2/98/RS z późn. zm.

Pismem z dnia 28 lutego 2014 r. (znak: EE/260/1/14/1) oraz z dnia 4 listopada 2015 r. (znak: EE/260/2/15/1), Koncesjonariusz wystąpił o zmianę zapisu dotyczącego przedmiotu i zakresu działalności w udzielonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki koncesji na przesyłanie i dystrybucję ciepła, poprzez określenie w koncesji dwóch sieci ciepłowniczych: jednej sieci wodnej (dawniej: sieci nr 1, 2, 3, 4 oraz nowego odcinka sieci nr 6) i jednej sieci parowej a także uwzględnienie nowego źródła ciepła PPHU "LECH" Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku zasilającego wodną sieć ciepłowniczą oraz uaktualnienie oznaczenia obcego źródła ciepła ENEA Wytwarzanie Sp. z o.o. (dawniej: Elektrociepłownia Białystok S.A.). Do powyższego pisma dołączono niezbędne dokumenty potwierdzające zaistniałe zmiany. Ponadto zmieniono parametry sieci wodnej w rurociągu zasilającym ze 120°C na 123°C. Parametry sieci parowej pozostały bez zmian.

Zgodnie z art. 155 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2016 r. poz. 23), decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony.

W związku z powyższym, na podstawie art. 155 ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego, w związku z art. 41 ust. 1 i art. 23 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne (Dz. U. z 2012 r. poz. 1059 z późn. zm.), Prezes Urzędu Regulacji Energetyki postanowił zmienić decyzję z dnia 21 września 1998 r. nr PCC/75/165/U/2/98/RS z późn. zm. w sprawie udzielenia koncesji na przesyłanie i dystrybucję ciepła we wspomnianym wyżej zakresie.

Z upoważnienia Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki
Dyrektor Wschodniego Oddziału Terenowego Urzędu Regulacji Energetyki z siedzibą w Lublinie


Agnieszka Szypulska

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Konrad Dura

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama