reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Rozporządzenie nr 5/2016 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Przemyślu

z dnia 18 lipca 2016r.

w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatu przemyskiego

Na podstawie art. 45 ust. 1 pkt 1 pkt 3 lit. b pkt 4, pkt 6 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (j.t. Dz. U. z 2014 r. poz. 1539 z późn. zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 14 września 2005 r. w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół (Dz.U. z 2005r. Nr 187, poz.1574)

zarządza się co następuje:

§ 1. Uznaje się teren miejscowości Kniażyce w Gminie Fredropol za obszar zapowietrzony zgnilcem amerykańskim pszczół i oznacza się go tablicami ostrzegawczymi o treści "UWAGA! Obszar zapowietrzony - zgnilec amerykański pszczół".

§ 2. Uznaje się miejscowości Fredropol i Kormanice w gminie Fredropol oraz Witoszyńce i Grochowce w Gminie Przemyśl za obszary zagrożone zgnilcem amerykańskim pszczół i oznacza się go tablicami ostrzegawczymi o treści "UWAGA! Obszar zagrożony - zgnilec amerykański pszczół".

§ 3. Na obszarze zapowietrzonym i zagrożonym chorobą - zgnilec amerykański pszczół, o którym mowa w § 1 i § 2, zakazuje się:

1) przemieszczania, bez zezwolenia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Przemyślu, rodzin pszczelich, pszczół, matek pszczelich, czerwia, pni pszczelich i produktów pszczelich oraz sprzętu i narzędzi używanych do pracy w pasiece ;

2) organizowania wystaw i targów z udziałem pszczół.

§ 4. Na obszarze zapowietrzonym i zagrożonym chorobą - zgnilec amerykański pszczół, o którym mowa w § 1 i § 2 nakazuje się:

1) przegląd pasiek

§ 5. Wykonanie postanowień wymienionych w § 2 w zakresie oznakowania obszaru zapowietrzonego oraz zagrożonego poprzez umieszczenie tablic z napisem ostrzegawczym powierza się Wójtom Gmin: Fredropol i Przemyśl.

§ 6. Nakaz wymieniony w § 4 zostanie zrealizowany przez urzędowych lekarzy weterynarii.

§ 7. Rozporządzenie podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego.

§ 8. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem podania do wiadomości publicznej w sposób zwyczajowo przyjęty na danym terenie.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Przemyślu


Lek. wet. Janusz Liszewski

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe PROGRES s.c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama