reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XV/76/2016 Rady Gminy Cisna

z dnia 29 czerwca 2016r.

w sprawie ustalenia liczby punktów sprzadeży napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5% alkoholu ( z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spozycia poza miejscem sprzedaży i w miejscu sprzedaży oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie gminy Cisna

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym /Dz. U z 2016 poz. 446/ oraz art. 12 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 26 października 1982r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi /Dz. U z 2016r. poz. 487/ Rada Gminy Cisnauchwalaco następuje:

§ 1. Ustala się na terenie gminy Cisna liczbę punktów sprzedaży napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa):

1. przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży - w ilości 20 punktów

2. przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży - w ilości 45 punktów.

§ 2. Ustala się na terenie gminy Cisna zasady usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży i w miejscu sprzedaży: a.punkty sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży i w miejscu sprzedaży nie mogą być usytuowane w granicach nieruchomości, na których położone są obiekty kultu religijnego, szkól i innych placówek oświatowo-wychowawczych, zakładów opieki zdrowotnej i placówek opiekuńczych, b.miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży mogą być usytuowane wyłącznie w lokalach i punktach gastronomicznych, c.przy punktach sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży w czasie pracy lokalu nie dłużej niż do godz. 2200 mogą funkcjonować tzw. "ogródki piwne", jeżeli przedsiębiorca uzyska zgodę właściciela gruntu.

§ 3. Sprzedaż napojów alkoholowych może być prowadzona jedynie w godzinach otwarcia punktu sprzedaży zgodnie z informacją umieszczoną w widocznym miejscu ma zewnątrz lokalu.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Cisna.

§ 5. Z dniem wejścia w życie niniejszej uchwały traci moc prawną Uchwała Nr XXX/191/05 Rady Gminy Cisna z dnia 29 czerwca 2005r.

§ 6. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego i podlega podaniu do publicznej wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty.

Przewodniczący Rady Gminy Cisna


Mirosław Nadolny

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Federacja Konsumentów

Federacja Konsumentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama